Audi

Audi jakiś czas temu ogłosiło, że po tym sezonie odchodzi z serii DTM. Jest jednak szansa, że pojazdy giganta z Ingolstadt ujrzymy w przyszłym roku

Ogłoszenie decyzji o odejściu zespołu Audi z niemieckiej serii wyścigowej po 2020 r. jest sporym ciosem dla ITR – organizatora serii. Zarząd serii dwoi się i troi by udało się ją uratować. Tymczasem pojawiła się iskierka nadziei na to, że Audi nie opuści serii.

Odkąd marka z Ingolstadt zdecydowała się skupić w całości na Formule E, Gerhard Berger zaczął zastanawiać się nad zmodernizowanymi samochodami GT3 oraz LMDh, które zastąpiłyby te używane obecnie.

Audi

Jeśli DTM przejdzie na samochody GT3, Audi mogłoby potencjalnie kontynuować serię wykorzystując model R8 LMS. Tu pojawia się jednak problem, ponieważ niemiecka marka ogłosiła plany likwidacji produkcji drogowego R8 w maju 2019 r. Dieter Gass, szef zespołu Audi przyznał, że zarząd marki bada wszystkie potencjalne możliwości.

W tej chwili R8 wciąż jest produkowane. Jest to kolejna dyskusja, która w tej chwili wciąż trwa. Nadal nie ma pewności. Obecnie pracujemy nad naszą strategią sportów motorowych. Przyjrzymy się wszystkim możliwościom. Jest portfolio Audi. Jest ono tak samo dyskutowane, jak strategia sportów motorowych. Czy w przyszłości pojawi się taki sportowy samochód, który zastąpi R8, nie jest to według moich informacji przesądzone.

Dieter Gass

Z piekła do nieba i…

Jeszcze rok temu wydawało się, że niemiecka seria rozkwita. W stawce pojawił się zespół Aston Martin, który zastąpił Mercedesa. Na trzeci wyścig sezonu zaproszono gwiazdę Moto GP – Andreę Dovizioso. Ponadto było rozważane partnerstwo z japońską serią Super GT. Rozegrano nawet “wyścig marzeń” pomiędzy obiema seriami na torze Fuji. Także w Hockenheim podczas ostatniego wyścigu sezonu DTM : Lexus, Honda oraz Nissan wystawili swoje samochody. Ostatecznie mimo entuzjazmu nic z tych planów ostatecznie nie wyszło. Czary goryczy dopełniło odejście Astona Martina. Postawiło to pod ścianę organizatorów serii.

Audi

Miejmy nadzieję, że wprowadzenie aut GT3 poprawi sytuację i Audi zostanie lub nowy producent zawita do drzwi DTM. W końcu utrata niemieckiej serii, byłaby czymś co negatywnie wpłynie na świat motorsportu.

Foto. Materiały prasowe zespołu

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *