Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Choć Peugeot 5008 to flagowy model typu SUV to jednak ostatnio za często o nim nie słyszymy, a wielu nawet zapomniało o istnieniu tego auta. Czy to dobrze?

Nowe modele Peugeota są “sexy”. Oczywiście w motoryzacyjnym tego słowa znaczeniu. Możecie się z tym zgadzać lub nie, ale bardzo podoba mi się stylistyka z zaakcentowanymi kłami za pomocą świateł LED i wygląda to po prostu dobrze. Jednak przeglądając wszelkiego rodzaju media łatwo zauważyć, że dominują takie modele jak nowy 208, 508 i gdzieś tam jest jeszcze 3008 wraz z 2008. Kiedy słyszeliście coś o 5008? No właśnie – cisza. Jest to nieco dziwne, bo to dalej flagowy SUV francuskiego producenta. Jednak teraz zaczynają się pojawiać małe ruchy w tematyce modelu 5008 i wypowiedział się sam szef projektowania marki.

5008

Od premiery Peugeota 5008 minęły 4 lata, ale auto wciąż wygląda świeżo. Mimo to już teraz mówi się o ujawnieniu nowej generacji w 2022 roku. W między czasie, bo już pod koniec tego roku, flagowy SUV czy jak niektórzy wolą minivan, przejdzie małe odświeżenie, chociaż zmiany będą raczej kosmetyczne. Dotyczyć one będą przede wszystkim silników, bo trzeba dostosować je do najnowszych przepisów Unii Europejskiej, która wywiera coraz to większą presję na producentach. Stylistyczne zmiany wraz z nową definicją bycia “sexy” przez rodzinny samochód poznamy właśnie przy okazji nowej generacji debiutującej za 2 lata.

5008

Kiedy mówię kwadrat w odniesieniu do 5008, to nie powinien być nudny kwadrat. Na pewno jest miejsce, aby uczynić go bardziej praktycznym, a następnie stworzyć projekt, który nadal jest niesamowity, ale nie przez dynamikę. To inny rodzaj bycia ”sexy”.

powiedział szef projektowania Peugeota, Gilles Vidal

Obecnie Peugeot 5008 bazuje na płycie EMP2, ale możemy spodziewać się jej ewolucji do EMP2 V4. Ma to pozwolić na większą możliwość stosowania układów zelektryfikowanych, chociaż o pełnym elektryku na razie nie ma mowy. Wiele się może zmienić jednak do 2022 roku, więc nigdy nie mówmy nigdy. Dla Peugeota 3008 możemy spodziewać się nowej generacji mniej więcej w tym samym czasie lub nawet nieco wcześniej, jak to miało miejsce przy obecnej wersji samochodu.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *