Jehan Daruvala zwyciężył w drugim wyścigu sprinterskim na torze Monza. Hindus odniósł drugie zwycięstwo w karierze w Formule 2.

Jehan Daruvala zaliczył dobry start, Hindus wyprzedził startującego z Pole Position Davida Beckmanna i awansował na pierwsze miejsce. Oprócz kierowcy Carlina na starcie zyskał Bent Viscaal. Kierowca ekipy Trident wyprzedził Juriego Vipsa i wskoczył na trzecią pozycję. W Variante della Roggia doszło do kontaktu między Marcusem Armstrongiem i Christianem Lundgaardem, w efekcie czego ten drugi został obrócony. Na szczęście Duńczyk pomimo obrotu kontynuował jazdę.

Na trzecim okrążeniu zwycięzca pierwszego wyścigu, Theo Pourchaire zaatakował w pierwszej szykanie Oscara Piastriego. Manewr się powiódł i Francuz awansował na siódme miejsce. Chwilę po tej walce doszło do kolizji między kierowcami HWA Racelab. Jake Hughes obrócił się po kontakcie z Alessio Deleddą, a następnie zgasł mu silnik, co oznaczało koniec wyścigu. Chwilę później nastąpiła wirtualna neutralizacja.

Na ósmym okrążeniu Robert Shwartzman zaatakował w pierwszym zakręcie (Variante Rettifilo) Liama Lawsona i awansował na piątą lokatę. W tym samym momencie sędziowie orzekli, że wyrok dla Marcusa Armstronga za kolizję z pierwszego kółka jest następujący: pięć sekund kary. Na jedenastym kółku Shwartzman kontynuował swój marsz w górę. Kierowca Premy wyprzedził w Variante della Roggia (druga szykana) Juriego Vipsa wskakujący tym samym na czwarte miejsce. Kilka zakrętów później, a dokładniej w Variante Ascari Liam Lawson zaatakował Juriego Vipsa po zewnętrznej i awansował na piąte miejsce.

Trzy okrążenia później Oscar Piastri zaatakował Theo Pourchaire’a. Kierowca Premy zrobił to skutecznie i znalazł się na siódmym miejscu. Po kolejnych trzech okrążeniach Theo Pourchaire został wyprzedzony przez Guanyu Zhou. Chińczyk wykorzystał błąd Francuza i awansował do punktowanej ósemki. Na kolejnym okrążeniu kierowca ART Grand Prix stracił dziewiąte miejsce na rzecz Ralpha Boschunga z zespołu Campos Racing. Na dziewiętnastym kółku jadący na drugim miejscu David Beckmann popełnił błąd. Niemiec zblokował przednie koło w dojeździe do Variante Rettifilo. Błąd ten wykorzystał Bent Viscaal, który tym samym wskoczył na drugie miejsce. Okrążenie później kierowca camposa stracił najniższys topień podium na rzecz Roberta Shwartzmana, a następnie czwarte miejsce odebrał mu Liam Lawson.

Jehan Daruvala

Wyścig wygrał Daruvala, Hindus nie popełnił dziś żadnego błędu i odniósł piękne zwycięstwo. Drugi dojechał Viscaal, a podium uzupełnił Shwartzmann.

Foto. materiały prasowe serii

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *