Francesco Bagnaia w fenomenalnym stylu zdobył Pole Position do Grand Prix Aragonii. Włoch pobił rekord toru należący do Marca Marqueza.

Francesco Bagnaia po raz drugi w tym sezonie zdobył Pole Position do wyścigu.

Przebieg Q1

W Q1 ujrzeliśmy ponownie kilku zawodników z czołówki. Byli to Johann Zarco, Brad Binder i Miguel Oliveira. Zarco od razu wziął się do pracy. Francuz już pierwsze kółko pojechał o blisko sekundę lepiej od Alexa Marqueza. Chwilę później na drugie miejsce wskoczył Brad Binder. Zawodnik z RPA ustanowił czas 1:47.708 i był on gorszy od czasu Zarco o cztery dziesiąte sekundy. Z bardzo dobrej strony pokazał się także Cal Crutchlow. Brytyjczyk ustanowił czwarty czas, ale chwilę później na trzecią pozycję awansował Alex Rins.

Do akcji w MotoGP powrócił zawodnik, o którym głośno było przez całe wakacje. Tak, mowa o Mavericku Vinalesie. Hiszpan na chwilę znalazł się na trzecim miejscu, tuż za premiowaną awansem dwójką. Jednak ostatnie kółko nie poszło mu najlepiej. Ostatecznie to Zarco i Binder awansowali, na swoich ostatnich okrążeniach dołożyli jeszcze kolejno jedną i trzy dziesiąte sekundy. Zaraz za tą dwójką uplasował się Iker Lecuona i Alex Marquez. Bardzo słabo spisał się Alex Rins. Zawodnik Suzuki ustanowił dopiero dziesiąty czas.

Przebieg Q2

Bardzo dobrze Q2 rozpoczął Enea Bastianini. Włoch ustanowił czas 1:47.578. Jednak szybko to kółko zostało pobite przez głównych faworytów do Pole Position. Pecco Bagnaia ustanowił czas 1:46.908. Drugi był jego kolega z zespołu, Jack Miller, jednak Australijczyk został wyprzedzony przez Marca Marqueza. Minutę później na prowizorycznym Pole Position znalazł się Jorge Martin. Zawodnik ekipy Pramac pojechał o jedną dziesiątą lepiej od Włocha. Kilka sekund później na mecie znalazł się kolega z zespołu Martina, Johann Zarco. Francuz ustanowił piąty czas. Na osiem minut przed końcem kwalifikacji na metę wjechał Fabio Quartararo, lider klasyfikacji generalnej awansował na pierwsze miejsce. Francuz ustanowił czas 1:46.727.

Francesco Bagnaia

Na dwie i pół minuty przed końcem kwalifikacji fenomenalne kółko pojechał Francesco Bagnaia. Włoch ustanowił czas o cztery dziesiąte lepszy od Quartararo i pobił rekord Marca Marqueza. Skoro o Marquezie mowa to Marc Marquez także poprawił swój czas i awansował na trzecie miejsce. Jednak chwilę później przed Hiszpanem pojawił się Jack Miller, który ustanowił drugi czas.

Foto: materiały prasowe serii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *