Maverick Vinales doczeka się swojego debiutu na motocyklu Aprilii już podczas Grand Prix Aragonii, które odbędzie się w przyszły weekend.

Maverick Vinales po dobrym rozpoczęciu sezonu od zwycięstwa w GP Kataru nadawał na dobrych falach z zespołem. Później jednak z wyścigu na wyścig relacja na linii zawodnik-szefostwo na tyle się pogorszyła, że Hiszpan oznajmił podczas konferencji w Assen brak chęci współpracy z Yamahą na przyszłe lata. Od tego momentu łączony był z Aprilią. Po przerwie wakacyjnej wszyscy myśleliśmy, że Vinales ochłonął, a było jeszcze gorzej. W GP Styrii rozwścieczony Hiszpan postanowił zniszczyć silnik. Tydzień później Maverick został zawieszony przez zespół za celowy sabotaż.

Hiszpan jeździł już na motocyklu Aprilii podczas testów na torze w Misano. Aprilia potwierdziła, że Vinales wraz z Aleixem Espargaro będą reprezentować ekipę z Noale do końca 2022 roku. Oznacza to, iż Lorenzo Savadori będzie pełnił rolę rezerwowego, a jego starty do końca sezonu umożliwione zostaną dzięki zasadzie dzikiej karty. W przyszłym roku będzie zaś zawodnikiem testowym.

Maverick Vinales Aprilia

Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy ogłosić nasze plany na bieżący sezon i na 2022 rok. Mamy na celu jak najlepsze zoptymalizowanie wkładu naszych trzech zawodników. Wraz z naszym sprawdzonym zawodnikiem Aleixem Espargaro mamy przyjemność powitać w zespole Aprilia Racing utalentowanego sportowca, którym jest Maverick Vinales. Od razu zademonstrował wspaniałe wyczucie zespołu i motocykla w testach na torze Misano. Jestem pewien, że będzie w stanie rywalizować na najwyższym poziomie już w GP Aragonii.

W tym samym czasie potwierdzamy również rolę Lorenzo Savadoriego jako kierowcy testowego w 2022 roku. Jest to fundamentalna pozycja, która nagradza wielkie wysiłki, jakie wykazał przy opracowywaniu nowego RS-GP, podczas gdy zakończy sezon 2021 korzystając z dzikich kart, na które wspólnie się zdecydujemy, gdy tylko wróci do 100% sprawności.

Massimo Rivola, szef Aprilii

W ostatni weekend Aprilia miała powody do świętowania. Pierwsze podium w współczesnej erze MotoGP dla Aprilii zdobył Aleix Espargaro. Aleix i Maverick byli już kolegami z zespołu w 2015 i 2016, gdy jeździli w barwach Suzuki.

foto. materiały prasowe serii

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *