Guanyu Zhou okazał się najlepszy i zgarnął pierwsze 4 punkty w sezonie. Zaraz za nim znaleźli się Christian Lundgaard i Felipe Drugovich.

Motorsport na dobre budzi się z zimowego snu. Mamy za sobą już przedsezonowe testy w Formule 1 i 2. W ten weekend nareszcie przyszła pora na prawdziwą rywalizację. W piątek odbył się już trening Królowej Motorsportu oraz zmagań juniorskich. Na szczycie tabeli zameldował się Felipe Drugovich, który dołączył w tym roku do UNI-Virtuosi. Zaraz za nim uplasowali się Dan Ticktum oraz Liam Lawson. Faworyt do zgarnięcia tytułu, Robert Shwartzman zameldował się na piątej pozycji. Trochę dalej byli inni kandydaci, Christian Lundgaard i Guanyu Zhou zameldowali się w drugiej dziesiątce. Większość stawki była mocno zbita, odstawali tylko zawodnicy ekipy HWA Racelab.

Felipe Drugovich

Sesja kwalifikacyjna rozpoczęła się o godzinie 16:30 czasu lokalnego. Na samym początku kłopoty miał Bent Viscaal, co zmusiło go do pozostania w alei serwisowej. Półgodzinna rywalizacja oznaczała dwa wyjazdy z gazem w podłodze. Jako pierwszy kółko z reprezentatywnym czasem zakończył Christian Lundgaard, jednak został on szybko przebity przez Felipe Drugovicha. Kierowca UNI-Virtuosi wypracował sobie sporą przewagę, która oscylowała w granicach trzech dziesiątych sekundy. Większość stawki szybko schowała się do alei serwisowej, na torze pozostał tylko Guanyu Zhou. Chińczyk mając cały tor dla siebie wykręcił świetny czas, który mimo drobnego błędu umiejscowił go na pierwszej pozycji. Później w samotności jeździł także Gianluca Petecof. Brazylijczyk, podobnie jak kilku innych zawodników, miał spore problemy na wyjściu z zakrętu numer 7.

Guanyu Zhou

Druga tura przejazdów rozpoczęła się na około 9 minut przed zakończeniem sesji. Zanim jednak ktokolwiek zdołał przejechać szybkie kółko, na torze pojawiła się czerwona flaga. Było to spowodowane problemami technicznymi Roberta Shwartzmana, którego bolid zatrzymał się na środku prostej startowej. Kierowcy wrócili na tor, kiedy na zegarze zostało zaledwie 6 minut. Mając z tyłu głowy obowiązek dogrzania opon, oznaczało to tylko jedno kółko kwalifikacyjne dla całej stawki. Fenomenalne okrążenie wykręcił Christian Lundgaard, spychając Zhou z pierwszej pozycji. Do ścisłej czołówki przesunęli się Dan Ticktum, Richard Verschoor oraz Jehan Daruvala. W walce pozostali już tylko kierowcy UNI-Virtuosi. Zhou poprawił pierwszy sektor, zaliczył rekord w drugim. Wpadł na metę…. 3 tysięczne przed Lundgaardem!

Robert Shwartzman

Fenomenalna końcówka w świetny sposób otworzyła nam sezon Formuły 2. Guanyu Zhou dopisał sobie pierwsze 4 punkty do klasyfikacji generalnej, której obecnie przewodzi. Chińczyk przejechał jednak dwukrotnie przez flagę z szachownicą i mimo upłynięcia godziny od zakończenia sesji, stewardzi nadal nie zadecydowali o ewentualnym wymiarze kary.

Jutro pierwsza dziesiątka wystartuje w odwróconej kolejności do dzisiejszych wyników. Dzięki temu na Pole Position ustawi się David Beckmann. Obok niego wystartuje Liam Lawson, a drugi rząd stworzą Oscar Piastri i Jehan Daruvala. Z powodu dzisiejszych kłopotów z samochodem dopiero dwunaste miejsce Roberta Shwartzmana, który będzie miał jutro ręce pełne roboty. Przed nami jutro dwa wyścigi sprinterskie, emocje gwarantowane.

Foto. materiały prasowe serii

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *