Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Gosia Rdest, jako jedyna Polka i jedna z dwóch kobiet ścigała się w ramach pierwszej serii francuskiego pucharu Alpine Europa Cup i zajmuje 8. miejsce

Gosia Rdest ze znakomitymi lokatami w pierwszej serii Alpine Europa Cup!
Najszybsza Polka w pierwszych trzech wyścigach pierwszej serii Alpine Europa Cup wywalczyła w klasyfikacji generalnej 8 miejsce! To doskonały zwiastun na kolejne 3 serie francuskiego pucharu. Gosia Rdest była jedyną Polką i jedną z dwóch kobiet wśród 17 zawodników startujących w ostatni weekend.

22 i 23 sierpnia Gosia Rdest, jako jedyna Polka i jedna z dwóch kobiet ścigała się w ramach pierwszej serii francuskiego pucharu Alpine Europa Cup. Debiut Gosi Rdest zakończył się sukcesem – po pierwszych trzech wyścigach pierwszej serii prestiżowych wyścigów polska zawodniczka zdobyła kolejno lokaty: P8, P7 i P10. Dzięki temu, z 12 punktami, wywalczyła doskonałe 8 miejsce w klasyfikacji generalnej! To bardzo dobra pozycja, wziąwszy pod uwagę fakt, że pierwsze cztery miejsca przypadły doświadczonym kierowcom, którzy startowali w dwóch poprzednich edycjach francuskiego pucharu.

Alpine Europa Cup

Sprzymierzeńcem polskiej zawodniczki nie była pogoda, 37 stopni w cieniu powodowało, że wewnątrz auta, temperatura dochodziła do 50 stopni Celsjusza. W ostatnim, trzecim wyścigu plany Gosi Rdest pokrzyżował dodatkowo bardzo poważnie wyglądający wypadek na torze – Gosia nie zdołała ominąć biorących udział w karambolu aut i uderzyła z impetem w samochód brazylijskiego kierowcy, uszkadzając przód swojego samochodu. Polka szczęśliwie uniknęła urazu i wyszła z wypadku bez szwanku, zdobywając jednak w ostatnim wyścigu serii nieco gorszą – 10 lokatę.
Pierwszy start w ramach Alpine Europa Cup miał miejsce na torze Circuit Paul Armagnac w pobliżu francuskiego miasta Nogaro. Przed Polką jeszcze trzy rundy tej wyścigowej serii: we wrześniu w Magny-Cours, w październiku na Paul Ricard, a na przełomie października i listopada w Portimao w Portugalii.

Biorąc pod uwagę rezultaty Gosi w pierwszej serii Alpine Europa Cup wierzę, że w kolejnych startach poprawi swój wynik. Nasza zawodniczka świetnie czuje samochód i w moim przekonaniu ma spore szanse nawet na podium. Gratulacje dla całego zespołu za profesjonalizm, zaangażowanie i świetny rezultat

mówi Mateusz Widuch, marketing manager Alpine Katowice
Alpine Europa Cup

Gosia jest częścią zespołu Racing Technology. W pierwszej rundzie ścigała się z 16 kierowcami, była jedną z dwóch kobiet biorących udział w wyścigach i jednocześnie jedyną i pierwszą Polką. Alpine A110, w którym się ścigała to model drogowy z silnikiem o pojemności 1,8 l z turbodoładowaniem. Dzięki filtrowi powietrza oraz zmodyfikowanemu wydechowi moc auta zwiększono do 270 koni mechanicznych. Waga samochodu wynosi jedynie 1050 kg.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *