Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Można uznać za sukces sam fakt, że Gosia Rdest startuje w Alpine Europa Cup, ale Polak ma apetyt na dobry wynik za kierownicą Alpine A110

Już w najbliższy weekend Gosia Rdest, jako jedyna Polka wystartuje w pierwszej serii francuskiego pucharu Alpine Europa Cup. Start odbędzie się na torze Circuit Paul Armagnac w pobliżu francuskiego miasta Nogaro, który najszybsza Polka testowała w lipcu b.r. Przed nią cztery serie kultowego wyścigu w sportowym Alpine A110!

Gosia Rdest

22 i 23 sierpnia Gosia Rdest będzie reprezentować nasz kraj podczas trzeciej serii prestiżowych wyścigów Alpine Europa Cup. Gosia jest pierwszą Polką w historii tych zawodów i jedyną Polką w tegorocznym zestawieniu!

Z powodu ogłoszonej wiosną pandemii start wyścigów został przełożony, wszystko wskazuje na to, że jego wszystkie cztery etapy dojdą do skutku.
Polską zawodniczkę czekają więc cztery rundy serii wyścigowej Alpine Europa Cup, w której kierowcy ścigają się kultowymi samochodami Alpine A110. Pierwsze trzy rundy odbędą się we Francji: 22 i 23 sierpnia w Nogaro, we wrześniu w Magny-Cours, a miesiąc później na Paul Ricard. Ostatnia runda będzie miała miejsce na przełomie października i listopada w Portimao w Portugalii. Gosia jest częścią zespołu Racing Technology i w pierwszej rundzie będzie się ścigać z 17 kierowcami. Członkiem jej teamu jest Pierre Sancinena – mistrz sezonu 2018.

Nie będzie to debiut Polki za kierownicą Alpine, w ubiegłym roku wzięła udział w ostatniej rundzie wyścigu na torze Paul Ricard. Wcześniej testowała auto przed zawodami na Circuit de Barcelona-Catalunya.
Alpine A110, w którym będzie się ścigać Gosia to model drogowy z silnikiem o pojemności 1,8 l z turbodoładowaniem. Dzięki filtrowi powietrza oraz zmodyfikowanemu wydechowi moc auta zwiększono do 270 koni mechanicznych. Waga samochodu wynosi jedynie 1050 kg.

Trzymamy kciuki za tegoroczne starty Gosi, wierzę, że sportowe auto z naszej stajni przyniesie jej szczęście. To samochód dobrze przygotowany do ekstremalnych wyzwań

mówi Mateusz Widuch, marketing manager Alpine Katowice

Zimowe i wiosenne miesiące Gosia poświeciła treningom – za sprawą pandemii przeniosły się one do wirtualnego świata. Wyścigi miały wówczas miejsce na symulatorze iRacing, a o formę fizyczną nasza zawodniczka walczyła na trenażerze.

Gosia Rdest

Harmonogram zawodów w Nogaro:

Piątek:
8:35 – pierwszy trening
14:50 – drugi trening


Sobota:
8:35 – kwalifikacje
13:50 – pierwszy wyścig (30 minut)


Niedziela:
8:00 – kwalifikacje
13:30 – drugi wyścig (30 minut)
18:30 – trzeci wyścig (30 minut)

Wyścigi można oglądać na kanale mistrzostw na YouTube (link) oraz na profilu Alpine Katowice na Facebooku (link)

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *