Ocon

Esteban Ocon nie ma za sobą dobrego weekendu, 15 i miejsce w kwalifikacjach i 13 w wyścigu to wyniki powyżej oczekiwań. W poprawie pomóc ma nowa jednostka napędowa.

Nadchodzące Grand Prix Belgii będzie siódmym w tym sezonie dlatego oprócz nowej jednostki napędowej Ocon otrzyma również nową skrzynię biegów, jako że poprzednia ma za soba 6 weekendów Grand Prix i można ją bezkarnie wymienić. Wszystko to jest częścią planu, który Renault założyło sobie przed rozpoczęciem sezonu. Nowa jednostka z pewnością będzie niezwykłą pomocą na Spa-Francorchamps, gdzie prędkość na prostych jest bardzo ważna, a tego m.in. brakowało Francuzowi w Hiszpanii. Protegowany Mercedesa liczy, że nowe części pomogą zredukować stratę do Daniela Ricciardo.

Ocon

Z pewnością Spa będzie do nas nowym początkiem. Mamy teraz tydzień na przeanalizowanie sytuacji i odpoczynek. Dostaniemy nową skrzynię biegów, silnik oraz kilka innych części, ponieważ nie jesteśmy zadowoleni z różnicy pomiędzy samochodem moim, a Daniela. Mam nadzieję, ze dzięki temu się zbliżymy. Zmieniamy jednostkę ze względu na braki w prędkości na prostych, ale są też inne rejony w których tracimy względem drugiego bolidu. Zobaczymy czy zrobi to jakąś różnicę, ale tylko czas to zweryfikuje.

Esteban Ocon
Ocon

Francuski kierowca wierzy również, że planowany zakaz tzw. “Party Mode”, które zwiększa moc silnika w kwalifikacjach będzie dobry dla Renault. Francuzi nie tracą zbyt wiele pod względem czystej mocy w wyścigu, ale w kwalifikacjach ze względu na brak tak dużego przyrostu koni mechanicznych jak np. w Mercedesie potrafią mieć problemy. Przepis ten może więc pomóc zespołom napędzanym silnikami Renault, ale także m.in. w Ferrari w nawiązaniu równej walki podczas sobotniej czasówki.

Może nam to pomóc, ponieważ nasz silnik jest bardzo dobry pod względem tempa wyścigowego. Nie wiem czy niektórzy producenci zwiększają moc bardziej niż inni podczas czasówki, ale może to z tego wynikać. Zobaczymy co z tego wyniknie, zasady będą takie same dla wszystkich, więc stawka może się wyrównać.

Esteban Ocon

Foto. Materiały prasowe Renault

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *