W sezonie 2020 na starcie Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross zobaczymy nowy zespół – RMXMotorsport. Tworzą go między innymi Gosia Prus i Hubert Sągal. Debiut w MPRC zaplanowano wklasie RWD CUP w legendarnych i rozpoznawalnych BMW E36.

Brak motoryzacyjnych tradycji w rodzinie okazał się zbyt małą przeszkodą do sukcesywnego poszerzania swoich zainteresowań związanych z samochodami u Gosi Prus. Chociaż sporo osób sceptycznie podchodziło do jej marzeń, liczył się pewien cel. Na początek nadszedł czas na zrobienie
prawa jazdy, później zakup pierwszego samochodu. W trakcie pojawiły się również jazdy gokartami oraz treningi w symulatorach. Wszystko to z myślą, żeby jak najlepiej przygotować się do uprawiania sportu samochodowego.

Na początek przygoda z zawodami rozpoczęła się od imprez w kategorii offroad. Jednak kilka startów przekonało Gosię do zmiany decyzji. Brak większego zainteresowania rajdami terenowymi skłonił mieszkankę Warszawy do zbierania pieniędzy na swój pierwszy samochód rajdowy. Tak miała rozpocząć się znana wielu zawodnikom ścieżka. Starty w Konkursowej Jeździe Samochodem i zdobywanie punktów do licencji, żeby wspinać się po coraz wyższych szczeblach motorsportowej kariery.
W życiu zdarzają się momenty, które zmieniają wcześniej wyznaczony kierunek. Wszystko za sprawą między innymi Huberta Sągala, który również szukał swojej dalszej drogi w sporcie samochodowym.
Starty w Super KJS-ach za kierownicą Peugeota były etapem, w którym Hubert myślał nad zmianą. Tak pojawił się wspólny pomysł na starty w Opoeno Mistrzostwach Polski Rallycross.

Pomysł na starty w rallycrossie zrodzil się około rok temu. Generalnie odkąd zrobiłem prawo jazdy odbijałem się po różnych KJS-ach. Gdy zaczęły się mi nudzić, szukałem czegoś szybszego i odkryłem na SKJS. Było fajnie do wypadku w 2018 roku, gdy rozbiłem swojego Peugeota. I tak od wypadku myślałem, co ze sobą zrobić. Były pomysły na powrót do rajdów, potem drift, aż w końcu trafiłem na zawody rallycrossowe. I to był strzał w dziesiątkę.

W tym samym, czasie poznałem Gosię, która też szukała dla siebie miejsca. Długo nie myśląc, zaproponowałem, żeby zrobić licencje i razem startować. W ten sposób powstał nasz team. Zbudowałem kilka aut do KJS, więc stwierdziłem, że wezmę regulamin i zbuduje auto do mistrzostw Polski 🙂

opowiada Hubert Sągal
Prus

Po dokonaniu wszelkich formalności związanych ze zdobywaniem licencji uprawniającej do startów w zawodach rangi Mistrzostw Polski, zaczął powstawać zespół RXM Motorsport. Wspólna praca oraz zaangażowanie w projekt dają efekty. Tuż przed inauguracją sezonu Rallycrossowych Mistrzostw Polski możemy być pewni, że w tym roku zobaczymy nową ekipę, która wystawi dwa BMW E36 w klasie RWD CUP.

Samochody przystosowane do rallycrossu budowane są na podstawie wiedzy Huberta Sągala, który dodatkowo jest nauczycielem dla Gosi. W ten sposób powstaje drużyna, która w sposób profesjonalny będzie walczyć na torach rallycrossowych w całym kraju.

Moja droga w motorsporcie została skrócona do minimum. Z imprez typu Track Day, Puchar Toru Modlin, Pucharu Toru Słomczyn, gdzie startowałam wspólnie z Hubertem, teraz jesteśmy u progu startów w Mistrzostwach Polski Rallycross. Obecnie mamy gotowy jeden samochód, którym Hubert wystartuje już 15 sierpnia na Autodromie Słomczyn. Jednocześnie trwają intensywne prace nad drugim egzemplarzem, którym wystartuje w drugiej rudzie MPRC. Dzięki zaangażowaniu wiedzy,
cierpliwości i pasji do samochodów ze strony Huberta oraz kolegów, mamy możliwość stworzyć nowy zespół w rallycrossie. Pasję do motorsportu mam w sobie od lat, teraz przyszedł czas na działania – dzisiaj wspólnie realizujemy marzenia”
– mówi Gosia Prus.

Prus

Foto. RXM Motorsport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *