Jehan Daruvala zwyciężył w pierwszym wyścigu sprinterskim Formuły 2. Oscar Piastri skończył trzeci i przypieczętował tytuł mistrzowski.

Jehan Daruvala świetnie wystartował z Pole Position. Kolega z zespołu Hindusa, Dan Ticktum zaliczył za to beznadziejny start – Brytyjczyk spadł za Felipe Drugovicha i Liama Lawsona. Na hamowaniu do zakrętu numer sześć Felipe Drugovich próbował wyprzedzić Daruvalę, ale atak się nie powiódł. Świetny start zaliczył także Oscar Piastri, Australijczyk przebił się na pierwszym okrążeniu z dziesiątego miejsca na szóste. Dan Ticktum kontynuował marsz w dół stawki. Na trzecim okrążeniu Robert Shwartzman wyprzedził kierowcę Carlina i awansował na czwartą lokatę. Chwilę później Brytyjczyk spadł także za Oscara Piastriego. Po kilku okrążeniach obaj kierowcy Premy dogonili i wyprzedzili Liama Lawsona z zespołu Hitech. Tak więc po siedmiu kółkach kierowcy Premy znajdowali się na pozycjach 3 i 4.

Na dziesiątym okrążeniu obudził się Guanyu Zhou. Chińczyk zaatakował Ralpha Boschunga i awansował na ósmą lokatę, która dała mu jeden punkcik. Dwa okrążenia później Felipe Drugovich zaatakował Jehana Daruvalę, ale kierowca z Indii obronił się przed atakami Brazylijczyka. Na tym samym okrążeniu wycofał się z rywalizacji Richard Verschoor, który w ten weekend zastępuje kontuzjowanego po wypadku w Arabii Saudyjskiej Enzo Fittipaldiego. Kilka kółek później doszło do kolizji między Caldwellem a Hughesem. Kierowcy zjechali do boksu na wymianę opon i przednich skrzydeł.

Na dwudziestym okrążeniu Oscar Piastri dopiął swego. Australijczyk zaatakował głównego rywala w walce o tytuł i kolegę z zespołu, Roberta Shwartzmana. Podopieczny akademii Alpine wyprzedził Rosjanina i awansował na najniższy stopień podium. Do końca wyścigu nic się nie zmieniło. Jehan Daruvala zwyciężył, a Felipe Drugovich dojechał drugi. Oscar Piastri stanął na najniższym stopniu podium i w świetnym stylu przypieczętował tytuł mistrzowski w Formule 2.

Jehan Daruvala wygrywa, Piastri z tytułem

Dal Australijczyka to kolejny tytuł do kolekcji. Podopieczny Marka Webbera rok temu wygrał w Formule 3 w debiutanckim sezonie. Teraz młody Australijczyk powtórzył ten wyczyn w Formule 2. Naprawdę szkoda, że kierowca Premy nie znalazł miejsca w Formule 1.

Foto: materiały prasowe serii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *