Odpowiedzialny za render X-Tomi Design postawił na nostalgiczną nutę i przypomniał, że Shooting Brake od BMW wcale nie jest złym pomysłem. Wręcz przeciwnie.

Powiedzieć, że debiut nowej Serii 4 od BMW wywołał burzę w sieci, to jakby nic nie powiedzieć. Najnowsza odsłona coupe od producenta z Bawarii podzieliła fanów motoryzacji. Obok ogromnych pionowych nerek nie sposób po prostu przejść obojętnie. Z pewnością taki był zamysł projektantów, którzy w stylistyce grilla próbowali nawiązać do tradycji marki. Inne cechy auta trochę temu przeczą, bo wiele osób doszukuje się w linii bocznej inspiracji Fordem Mustangiem.

Graficy zajmujący się renderami aut wraz z pierwszymi zdjęciami nowej ,,czwórki” zaczęli zacierać ręce i kombinować, jak zebrać trochę polubień na Instagramie. Większość z nich poszła na łatwiznę i na pohybel nerkom, od których tak naprawdę wzięła się cała dyskusja na temat wyglądu nowej Serii 4. Jest też część projektantów, która już teraz zabrała się do tworzenia konceptów M4 czy wersji cabrio. Inną drogę obrał węgierski projektant X-Tomi Design. Ujawnił on na swoim profilu na Facebooku oryginalny pomysł na Serię 4 w nadwoziu Shooting Brake.

BMW

Pochwalić należy nie tylko za pozostawienie nerek, które są już mimo wszystko wizytówką tego modelu. Dzięki temu renderowi możemy bowiem cofnąć się w czasie do roku 1998. BMW ogłosiło wtedy stworzenie wersji SB dla Z3 Coupe. Czy ten model mógł być inspiracją dla grafika? Oba samochody mają względem siebie kilka podobieństw, więc jest to całkiem prawdopodobna opcja. Jedno trzeba przyznać – w gąszczu kabrioletów, pomniejszonych nerek czy wersji M, takie rendery jak najbardziej się szanuje.

Nie będzie tajemnicą jeśli powiem, że na taki koncept w rzeczywistości szans nie mamy. Przede wszystkim z gamie BMW od zakończenia produkcji wyżej wspomnianego Z3 nie znajdziemy żadnego Shooting Brake’a. Sam producent również nie jest skory do atakowania tego segmentu rynku. BMW w nadwoziu SB będziemy mogli więc nadal oglądać tylko na renderach.

Jak oceniacie grafikę X-Tomiego? Czy ubrana w takie szaty Seria 4 Coupe miałaby szansę zebrać większą liczbę zwolenników?

Foto. X-Tomi Design

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *