Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Mitsubishi szykuje się do premiery najnowszej wersji swojego średniej wielkości pickupa, L200/Triton, znanego również jako Strada na niektórych rynkach. Obecna piąta generacja modelu pojawiła się prawie dekadę temu, co oznacza, że zdecydowanie czas na zmiany.

Nowa generacja modelu została zapowiedziana jako koncepcyjny Mitsubishi XRT Concept na targach motoryzacyjnych Bangkok International Motor Show kilka dni temu. Jednak wygląda na to, że to tylko prototyp, a producent ukrył szczegóły pod kamuflażem. Nasi przyjaciele z Kolesa starali się odsłonić koncepcję i pokazać produkcję.

Jak się spodziewano, szósta generacja L200/Triton ma podzielone lampy przednie. Wygląda solidnie i muskularnie z kwadratową sylwetką, a nieoficjalne renderingi utrzymują opony terenowe z koncepcji XRT. Koncepcja pokazana w Tajlandii została oznaczona logo Ralliart, posiadała dwa zapasowe koła i snorkel. Mitsubishi Ralliart zaprezentuje prototyp nowego L200/Triton w Asia Cross Country Rally 2023 (AXCR), dając entuzjastom off-road próbkę tego, co nadchodzi. Zespół Mitsubishi Ralliart zdobył pierwsze miejsce w AXCR w zeszłym roku.

Czas na odświeżenie Mitsubishi L200 - tak ma wyglądać nowa generacja
Źródło: Kolesa

Mitsubishi nie ujawniło jeszcze żadnych szczegółów technicznych, ale zapowiedziało, że nową generację będzie napędzał silnik Diesla, a także istnieje możliwość elektryfikacji. Według doniesień, nowy model będzie miał znacznie zmodernizowaną ramę nośną, którą podzieli z odnowionym Nissanem Navara. Oba pojazdy prawdopodobnie będą miały nieco dłuższy rozstaw osi i większą przestrzeń ładunkową. Czy pickupy przyjmą się ponownie w Europie? Na to pytanie odpowiedź poznamy już niedługo!

Nowe L200/Triton ma zadebiutować w Tajlandii w roku podatkowym 2023, a inne regiony powinny się spodziewać auta nieco później. Ale to nie wszystko, co Mitsubishi ma w planach; firma opracowuje również całkowicie elektrycznego pickupa, który ma pojawić się między 2025 a 2028 rokiem. W tym samym czasie zostanie również zaprezentowany nowy średniej wielkości SUV oparty na pikapie, znany jako Pajero Sport/Montero Sport. Wszystkie te informacje zostały ujawnione w planie produktowym japońskiej marki do 2028 roku.

Źródło: Kolesa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *