Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Nissan wraca do swoich korzeni i planuje stworzyć elektryczną wersję Skyline GT-R R32, znanego również jako “Godzilla”. W projekcie uczestniczy inżynier, który dołączył do firmy z uwielbieniem dla tego super samochodu. Jego pomysł otrzymał wsparcie firmy i oficjalną nazwę “R32 EV”.

Czy projekt Skyline GT-R R32 EV zaskoczy świat? Zdecydowanie tak i o to w tym właściwie chodzi. Teaser przedstawiający projekt sugeruje, że prace nad przekształceniem samochodu w EV są na wczesnym etapie, ponieważ wciąż słychać silnik spalinowy i widać dużą końcówkę wydechu. Aby zachować charakterystyczny napęd na cztery koła, Nissan będzie musiał zainstalować jeden silnik elektryczny z przodu i jeden z tyłu, aby uzyskać AWD. Jeśli projekt ma pozostać wierny oryginalnemu wyglądowi, inżynierowie będą musieli zmieścić baterie pod maską, bagażnikiem i/lub zamiast tylnych siedzeń.

Skyline GT-R R32

Nissan nie ujawnia zbyt wielu szczegółów na temat projektu, ale pomysłodawca R32 EV stwierdził: “Łącząc samochód, który najbardziej uwielbiam, z technologią, którą uważam za najlepszą, możemy stworzyć samochód, który zaintryguje ludzi na całym świecie”. Firma utworzyła specjalną stronę na swojej stronie internetowej w Japonii, aby budować napięcie wokół projektu, sugerując publikację kolejnych teasersów w niedalekiej przyszłości. Niemal rok temu, dyrektor operacyjny Nissana, Ashwani Gupta, powiedział magazynowi Top Gear, że elektryczny GT-R “na pewno kiedyś powstanie”.

Być może nie odnosił się do tego, co przypuszczamy, że będzie to jedyny egzemplarz restomodu, ale do faktycznego modelu produkcyjnego, który ludzie będą mogli kupić. Czy będzie to oczekiwany R36, pozostaje nam tylko czekać, ponieważ sportowe samochody mogą zachować silnik spalinowy na ostatnią generację, prawdopodobnie z hybrydowym wsparciem. Ogłoszenie o wyprodukowaniu elektrycznej wersji Skyline’a jest podobne do decyzji podjętej przez Toyotę, która wyprodukowała elektryczne restomody AE86 na wodór i baterie. Jak oceniacie pomysł stworzenia nowej wersji legendarnego Skyline w wersji elektrycznej?

Źródło: Nissan

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *