Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Jeśli ktoś szuka wyjątkowego SUV’a, który wyróżni się komfortem i luksusem to BMW X8 wydaje się być idealnym kandydatem do jego floty

Temat BMW X8 jest bardzo tajemniczy, bowiem o samochodzie mówi się tak naprawdę od kilku lat, a co najmniej od roku wszelkie plotki i domysły nabrały mocno na sile. Jednak dotychczas BMW trzymało w tajemnicy wszystkie informacje na temat zupełnie nowego SUV’a w ich gamie. Na początku mówiło się, że powstanie X8, które będzie techniczną kopią X7, potem twierdzono, że będzie tylko X8 M, które stanie się flagowym SUV’em, a za jego tworzenie odpowiadają tylko ludzie z działu sportowego. Łączono nawet te informacje z faktem, że dział M odłączy się od BMW coś na zasadzie AMG i Mercedesa, po to, aby tworzyć auta sygnowane tylko swoją nazwą. Plany i plotki były, ale teraz czas na jakieś konkrety, bo ile można opowiadać o czymś, o czym za wiele nie wiadomo.

BMW X8
Foto. Kolesa.ru

To co wiadomo to przede wszystkim informacje na temat testów auta. Zakamuflowane egzemplarze pojawiają się na ulicach, a widnieje na nich napis “Hybrid Test Vehicle”, którego chyba nie trzeba tłumaczyć. Przyłapany egzemplarz na testach prawdopodobnie nosi pod maską technologię z BMW 745e, czyli jest to hybryda wykorzystująca silnik R6, a jej łączna moc to 400 KM i 600 Nm. Dużo czy nie, to ocenić każdy musi według siebie, a uwzględnić przy tym trzeba masę pojazdu, bo auto ma być większe od X7, które waży 2300-2400 kg. Oczywiście wersja X8 M też ma powstać, ale tutaj nie przyłapano jeszcze ewidentnego egzemplarza, dlatego na jej temat informacje są skąpe. Możliwe, że pod maską będzie silnik 4.4 V8 o mocy 750 KM i w tym celu zostanie użyty napęd hybrydowy.

BMW X8
Foto. Kolesa.ru

Stylistyka auta jest mocno kontrowersyjna, ale chyba spodziewaliśmy się tego po nowych projektach BMW. Nerki są duże, ale poziome, lecz wyróżniają się światła, które nieco zmalały względem X7. Czy to plus? Kwestia gustu, podobnie jak stylistyka tyłu, który nie każdemu się spodoba, jednak informacje nieoficjalne głoszą, że taka stylistyka zagości we wszystkich SUV’ach niemieckiej marki w najbliższym czasie. Spodziewamy się, że BMW zaprezentuje X8 pod koniec przyszłego roku lub na początku 2022, a do tego czasu powinniśmy dowiedzieć się znacznie więcej na temat tego auta. Jest to dalej spora niewiadoma, chociaż dzisiaj już wiemy całkiem sporo i przynajmniej możemy sobie wyobrazić potencjalny wygląd auta na bazie zdjęć szpiegowskich.

Foto. Kolesa.ru

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *