Obecnie produkowana jest trzecia generacja BMW X6. Jest ona z nami stosunkowo niedługo. Zadebiutowała bowiem na rynku niespełna dwa lata temu. Dziś do sieci wyciekły zdjęcia szpiegowskie, po których obejrzeniu możemy wywnioskować, że niemiecki producent jest w fazie testów liftingu jednego z największych samochodów marki.

BMW X6 to przełomowy model niemieckiej marki. Debiutując w 2007 roku stworzył zupełnie nowy segment aut, w którym do dziś jest prekursorem. Od tamtego czasu coraz więcej marek zdecydowało się na wypuszczenie na rynek modeli w segmencie SUV Coupe. Dla przykładu jest to Mercedes GLE Coupe czy Audi Q8. Obecnie produkowana jest już trzecia generacja modelu. Najnowsze zdjęcia szpiegowskie pokazują auto bez kamuflażu. Nic to jednak nie zmienia. Z zewnątrz ciężko nam jest zauważyć jakiekolwiek zmiany. Jedyną mogą być przednie reflektory, które wyglądają nieco inaczej. Prawdopodobne są to lampy zastępcze, które zostały dostosowane jedynie do tego aby auto mogło poruszać się po drogach. Z tego wynika, że producent pracuje nad zmianą grafiki oraz przeprojektowaniem reflektorów. Tył auta wygląda dokładnie tak samo.

BMW X6
Foto. Motor1

Znacznie więcej zmian zobaczyć możemy we wnętrzu auta. Tutaj naprawdę duże zmiany. Prototyp testowy wyposażony jest w zakrzywioną obudowę dwóch ekranów, które odpowiadać mają za obsługę multimedialną auta. Samo rozwiązanie przypomina to z nowych modeli Mercedesa. Jak widać BMW również chce korzystać z takiego rozwiązania w swoich flagowych modelach. Trzeba przyznać, że wygląda to naprawdę dobrze. Poza wyposażeniem auta, we wnętrzu zauważyć możemy dodatkowy sprzęt testowy, a nawet oldschoolową klawiaturę.

BMW X6
Foto. Motor1

Wszystko wskazuje na to, że BMW zrezygnuje z fizycznych przycisków, które odpowiadają za sterowanie m.in klimatyzacją. Istnieją one w aucie testowym, ale po przybliżeniu widać również naklejkę informującą o tym, że nie działają. Warto również zauważyć, że drążek zmiany biegów jest znacznie mniejszy niż obecnie. Nie wiemy jednak czy jest to jednak wersja produkcyjna. Najnowsze informacje mówią, że zaktualizowaną X6 zobaczymy najwcześniej pod koniec tego roku. Prototyp sugeruje, że zmiany we wnętrzu będą znacznie bardziej widoczne od tych z zewnątrz pojazdu. Na efekt końcowy przyjdzie nam jeszcze jednak trochę zaczekać.

BMW X6
Foto. Motor1

Foto. Motor1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *