Redaktor | Fotograf

BMW Serii 3 nowej generacji jest już z nami od 4 lat. W związku z tym nadszedł czas na lifting, który BMW nazywa LCI. Jednak póki co, Bawarczycy nie zdradzają zbyt wiele na temat nowego modelu. Pomimo tego, nic nie umknie chińskiemu ministerstwu, które napsuło już niemieckiej marce sporo krwi. Publikuje ono zdjęcia wszystkich modeli, które znajdą się na rynku długo przed premierą z powodów prawnych, obowiązujących na tamtym rynku.

BMW ma w ostatnich latach sporo problemów z utrzymaniem nowych modeli w tajemnicy. Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest… chińskie Ministerstwo Przemysłu i Informatyki. Przepisy tego kraju zobowiązują producentów do przygotowania dokumentacji zdjęciowej danego modelu przed pojawieniem się go na rynku. Następnie, Chińczycy publikują te zdjęcia w sieci, co sprawia, że zachowanie w tajemnicy premiery danego modelu jest w tym kraju bardzo trudne. W przypadku Serii 3, opublikowane zdjęcia przedstawiają zarówno krótszą, jak i dłuższą wersję, oferowaną jedynie na tamtym rynku.

BMW Serii 3 po liftingu - znamy stylistykę dzięki chińskiemu urzędowi

Przód Serii 3 po liftingu otrzyma kilka zmian. Przede wszystkim pojawią się nowe reflektory, które będą miały teraz nieco agresywniejszy kształt. Ponadto, grill w każdej z wersji otrzyma chromowane wykończenie o prostokątnym wzorze, do tej pory dostępne jedynie w najmocniejszych odmianach M Performance. Tylna część nadwozia wita nas znacznie większym dyfuzorem, a także zmienionymi końcówkami wydechu. Tutaj również każda odmiana silnikowa otrzyma końcówki do tej pory zarezerwowane dla M340i i M340d.

BMW Serii 3 po liftingu - znamy stylistykę dzięki chińskiemu urzędowi

Niestety, zdjęcia nie zawierają nowego designu wnętrza. Możemy jednak spodziewać się nieco większych, zakrzywionych ekranów, a także ogólnego odświeżenia systemu iDrive. W Chinach, Seria 3 jest oferowana w kilku wersjach silnikowych. Podstawą jest 320i, następnie 325i (o mocy europejskiego 320i), a na szczycie benzyn znajduje się 330i. Premiera nowej Serii 3 po liftingu powinna nastąpić w ciągu 1-2 miesięcy. W związku z tym pierwsze egzemplarze wyjadą na drogi pod koniec tego roku.

Foto. Chińskie Ministerstwo Przemysłu i Technologii

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *