Redaktor | Fotograf

Premiera nowej serii 2 Coupe zbliża się wielkimi krokami. Odbędzie się ona już 8 lipca na słynnym Festiwalu Prędkości w Goodwood. Póki co jednak, BMW pokazuje nam przedsmak designu nowej generacji ich modelu.

Seria 2 jest jednym z najpopularniejszych modeli BMW. Małe Coupe daje mnóstwo frajdy z jazdy, jednak jest już na rynku od kilku lat. Wielkimi krokami nadchodzi premiera nowej generacji, a wraz z nią nowa stylistyka i technologia. Jednak czy mała zabawka utrzyma swój charakter i będzie nadal dawała wielką frajdę z jazdy? Według BMW na pewno tak będzie, a skoro premiera już za kilka dni, teraz zaprezentowano nam mały teaser designu nowej serii 2 w wersji Coupe.

BMW serii 2 Coupe 2022

Oczywiście, jak na zapowiedź przystało, nie możemy liczyć na zbyt wiele informacji. Zdjęcie jest ciemne, przez co widzimy tylko zarys linii samochodu oraz felgę. Jej sportowy wzór może wskazywać, że mamy do czynienia z serią 2 z linii M Performance lub wyposażoną w pakiet sportowy M. W związku z tym z przodu pojazdu znajduje się zapewne bardziej sportowy zderzak, który w przeciwieństwie do większej serii 4 Coupe będzie pozbawiony kontrowersyjnego grilla, a także kilka dodatkowych elementów ozdobnych dodających charakteru.

BMW M2 CS

Jeśli faktycznie będzie to model M Performance, otrzyma on 6-cylindrową jednostkę produkującą podobnie jak w M340i 374 konie mechaniczne. Napęd trafi na wszystkie koła za pomocą automatycznej skrzyni biegów. Będzie on jednak preferował tylną oś, więc wprowadzenie auta w kontrolowany poślizg nie będzie trudne. Słabsze odmiany otrzymają mniejszą, dwulitrową jednostkę oraz napęd na tył lub na wszystkie koła. Jednak już w podstawowej odmianie, auto powinno być całkiem żwawe i zapewniać dużą przyjemność z jazdy.

BMW M2 CS

Premiera nowej serii 2 coupe odbędzie się już pierwszego dnia Festiwalu Prędkości w Goodwood, a więc w ten czwartek. Na rynek trafi zapewne na początku 2022 roku, jednak zamawiać będzie ją można wcześniej. Niedługo potem możemy oczekiwać prezentacji sportowego M2.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *