Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Choć do premiery najnowszej generacji BMW M2 (G87) zostało jeszcze sporo czasu to jednak już możemy zobaczyć pierwsze grafiki tego modelu

BMW M2 uchodzi obecnie za jedno z najlepszych “M” w historii marki. Każdy kto tym samochodem jechał choć raz, podkreśla, że sposób w jaki auto się prowadzi, pozwala doświadczyć naprawdę niesamowitych emocji. Jednak nic co dobre nie trwa wiecznie, a model M2 jest z nami na rynku od 2014 roku, więc rok 2022 to idealny okres na wprowadzenie następcy. Jednak następca tak dobrego samochodu nie może być gorszy, a przed BMW spore wyzwanie, bo trzeba stworzyć coś jeszcze lepszego. Wstępne informacje mówią, że będzie to model wyróżniający się największą “przyjemnością z jazdy” i dający sporo “frajdy za kierownicą”.

BMW M2

Jeden z grafików (@ zer.o.wt) przygotował rendery przedstawiające prawdopodobny wygląd samochodu. Grafiki opierają się na obecnym wyglądzie BMW M2 (F87) oraz BMW serii 2 Gran Coupe w wersji M235i. Oczywiście nie mogło obyć się bez akcentów z flagowego BMW M8. Wizualnie auto wygląda na jeszcze bardziej agresywne, a sporą zmianą są wloty powietrza w przednim zderzaku. Co prawda wyglądają one na nieco “plastikowe” i przypominają nieco te znane z tylnego zderzaka obecnej generacji, ale całość tworzy w miarę spójny obraz. Nerki w przypadku tego modelu pozostają w swoim standardowym rozmiarze, więc fanie nie muszą się o nie martwić.

Jako, że nowe BMW M2 ma zapewniać sporo radości z jazdy to zakładamy obecność napędu na tylną oś. Pod maską najprawdopodobniej zobaczymy silnik 3.0 R6 znany już z X3 M oraz X4 M. Ma to być dokładnie taka sama jednostka jak w modelach M3 oraz M4, które zobaczymy już wkrótce na rynku. Odnośnie mocy sprawa jest otwarta, chociaż na 500 KM nie ma co liczyć mimo, że jednostka spokojnie pozwala na takie wariacje. Najbardziej prawdopodobna jest jednak moc na poziomie 450 KM w podstawowym wariancie i aż 470 KM w wersji M2 Competition. Największą zaletą M2 ma być jednak prowadzenie i tutaj inżynierowie poświęcą naprawdę dużo swojej uwagi, aby stworzyć emocjonujący samochód.

BMW M2

Foto. @ zer.o.wt via BMWBlog

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *