Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

BMW szykuje się na walkę z Mercedesem, ale czy nowa seria Gran Coupe będzie wystarczająco dobra?

Ciężko pozostać obojętnym, gdy konkurencja rośnie w siłę tak naprawdę od kilku generacji CLA, a my nie mamy stanowczej odpowiedzi na ten model. W takiej sytuacji postawione jest BMW, dlatego zdecydowano o stworzeniu serii 2 Gran Coupe. Teaser już widzieliśmy, jednak nie zdradzał on zbyt wiele i wciąż prawie wszystko pozostaje zagadką, a najbardziej nurtujące wszystkich pytanie czy BMW nawiąże walkę z Mercedesem pozostaje bez odpowiedzi. Jednak jak zawsze udało się złapać nową serię 2 Gran Copue w kamuflażu na testach i możemy domyślać się jak samochód będzie oficjalnie wyglądał.

Samochód wykorzystuje tą samą platformę FAAR co nowe BMW M135i, które nie zostało jeszcze oficjalnie zaprezentowane. Zastosowany ma zostać również napęd na przednie koła, a bryła auta różni się znacząco od oferowanej tylko na wybranych rynkach serii 1 w wersji sedan. Pod maskę najmocniejszej odmiany M trafi ten sam silnik co do M135i i najprawdopodobniej również zaoferowany będzie napęd xDrive. Taka wersja może nosić nazwę M235i i oferowana będzie z 6-biegową skrzynią manualną lub 8-biegowym automatem. Wydaje się wielce prawdopodobne, że BMW użyje ponownie w samochodzie BMW M Sport Differential, czyli mechanizm różnicowy z funkcją ograniczonego poślizgu. Również system ARB (ogranicznik poślizgu kół przy silniku), który znamy z i3s oraz nadchodzącej odmiany M135i znajdzie się i w nowej serii 2 Gran Coupe w sportowej odmianie.

Wiele elementów złapanego egzemplarza testowego wskazuje na to, że jest to wersja spod ręki inżynierów z działu M, ponieważ zastosowano większy rozmiar felg, lepsze hamulce i wydech niż w zwykłej wersji. Samochód już teraz wyróżnia się dużym grillem w miejsce, którego trafią “nerki” i wlotami powietrza w przednim zderzaku, które mogą sugerować sportowe pakiety aerodynamiczne. Serwis Motor1 przygotował wizualizację samochodu na podstawie teasera i dostępnych materiałów szpiegowskich. Możemy zauważyć znacznie zmienioną sylwetkę względem oferowanej kiedyś serii 1 w sedanie i nawiązanie do innych Gran Coupe oferowanych przez bawarskiego producenta.

Nowe BMW Gran Coupe zadebiutuje nie wcześniej jak w listopadzie tego roku, a o wprowadzeniu do sprzedaży mówi się w połowie 2020 roku. Kwestia ceny wciąż pozostaje wielką niewiadomą, bo dalej nie znamy cen M135i i ciężko mieć jakiekolwiek aktualne odniesienie, ale jeśli CLA 180 zaczyna się od 125 300 złotych to BMW nie może za bardzo wystrzelić z ceną. 174 200 złotych kosztuje CLA 250 4Matic, więc gdyby BMW zaczynało od 190 000 złotych lub jeszcze niższej kwoty za swoje M235i to cena byłaby jak najbardziej w porządku. nie pozostaje nam nic innego jak czekać na następne informacje od BMW!

Foto. Motor1

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *