Redaktor | Fotograf

W Monachium pojawiło się już testowe BMW M3 w odmianie Touring. Póki co auto jest w pełnym kamuflażu, jednak premiera zbliża się wielkimi krokami.

BMW, poza prototypem w przypadku generacji E46, nigdy nie stworzyło pełnoprawnego M3 w wersji Touring. Klienci musieli wybrać M5 w takiej odmianie, lub skierować się do innego producenta, np. Audi czy Mercedesa. Tym razem będzie jednak inaczej. W przypadku najnowszej generacji BMW M3, na rynek trafi także odmiana Touring. Auto zostało zapowiedziane już dość dawno, jednak od niedawna możemy obserwować zamaskowane prototypy na ulicach Monachium. Pomimo zamaskowania, jednego nie da się ukryć.

BMW M3 w wersji Touring
Foto. Motor1

Przód samochodu będzie pochodził z modelu M4. Znajdziemy tam więc ogromny grill, który choć kontrowersyjny, stał się już znakiem rozpoznawczym modeli M. Poza tym, z przodu M3 otrzyma nieco poszerzone nadwozie, większe koła (do 20 cali w wersji Competition), oraz charakterystyczne sportowe lusterka. W porównaniu do sedana, nieco zmian zaszło z tyłu. Choć obecne są cztery rury wydechowe, to zderzak nie wydaje się być aż tak agresywny.

BMW M3 w wersji Touring
Foto. Motor1

Pierwotnie M3 Touring miał być oferowany jedynie w wersji Competition z napędem na cztery koła. Ostatnio pojawiła się jednak informacja, że prawdopodobnie na rynek trafi także nieco słabsza odmiana z napędem na tył. Wątpliwe jednak, aby pojawiła się wersja z manualną skrzynią biegów. W przypadku praktycznego kombi, bardziej popularny będzie 8-biegowy automat. Pod maską ta sama jednostka co w wersji sedan, a więc 3-litrowa rzędowa szóstka o mocy 480 koni mechanicznych w bazowej odmianie i 510 koni mechanicznych w wersji Competition.

BMW M3 w wersji Touring
Foto. Motor1

Testy drogowe wskazują na to, że prace nad M3 Touring są już bardzo zaawansowane. Z biegiem roku powinniśmy poznawać coraz więcej informacji na temat modelu, a sam debiut powinien nastąpić w 2022 roku. Touring z pewnością trafi na rynek europejski, jednak BMW zapowiedziało, że nie będzie oferowany w USA. Największymi konkurentami będą Audi RS4 oraz Mercedes C63s Estate.

Foto. zdjęcia są własnością serwisu Motor1

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *