Legendarne BMW E9 znów trafiło na warsztat utalentowanego grafika! Tym razem popis umiejętności dał Al Yasid, znany w mediach społecznościowych jako @yasiddesign.

Nie jest to pierwszy przypadek kiedy BMW E9 w hardkorowej wersji – 3.0 CSL – posłużyło artyście za płótno. Należy pamiętać, że to właśnie od tego modelu rozpoczęła się linia BMW Art Cars. Całkiem niedawno inny grafik, Khyzyl Saleem również tak, jak Yasid pokazał swoją wirtualną wizję, akurat wyścigowej wersji 3.0 CSL “Batmobile”.

BMW

Gdy w roku 1972, sportowa odmiana BMW E9 wyjechała na drogi publiczne, aby jej torowa siostra mogła wziąć udział w Europejskich Mistrzostwach Samochodów Turystycznych, raczej nikt nie przypuszczałby, że niemal pięć dekad później nadwozie to przejdzie istny renesans i to w wirtualnej sferze, na fali motoryzacyjnej rewolucji renderowej.

Czy wypada bawić się z taką legendą motoryzacji? Pozostawimy to każdemu do oceny osobistej, jednak nie można odmówić tej wizji polotu, a autorowi kreatywności. To, co najbardziej rzuca się w oczy to ogromne poszerzenia nadkoli oraz mocno obniżone zawieszenie. Jest to jednak pewien standard w tego typu projektach, więc zdążyliśmy do tego przywyknąć. Natomiast to, co zwróci uwagę obserwatora po dłuższej chwili to przezroczysta maska. Wykonana byłaby ona najprawdopodobniej z poliwęglanów, tak jak okna w samochodach wyścigowych. Zaglądając do środka naszego E9 przez zapewne takie właśnie okna, widzimy klatkę oraz siatkę bezpieczeństwa, co sugeruje poważne wyścigowe aspiracje tego modelu. Na przednich błotnikach znalazły się wysunięte do przodu lusterka w stylu starych aut japońskich, a całość podkreśla wielkie skrzydło, niezbyt przypominające to oryginalne z 3.0 CSL.

BMW

Warto też wspomnieć o bardzo futurystycznych światłach LED-owych, które swoim kształtem w połączeniu z całą resztą zapewne u wielu wywołają cyberpunkowy nastrój. W istocie, render zaprezentowany przez Yasida byłby świetnym uzupełnieniem obszernej listy pojazdów, które mają być dostępne dla graczy nadchodzącej gry Cyberpunk 2077. A idea ta nie jest aż tak bardzo oderwana od rzeczywistości, gdyż całkiem niedawno twórcy gry ogłosili, że mimo braku prawdziwych marek aut gracze znajdą w niej licencjonowany model Porsche!

Foto. YasidDesign

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *