Subaru BRZ

Nowe Subaru BRZ debiutuje 18 listopada, lecz są złe wieści dla fanów z Europy. Sportowego Coupe nie zakupimy na starym kontynencie.

Druga generacja sportowego coupe powstałego w wyniku współpracy Subaru i Toyoty zostanie pokazana za kilkanaście dni. W przeciwieństwie do pierwszego modelu z 2013 roku, Subaru BRZ nie będzie sprzedawane na całym świecie, a zaledwie w USA. Nie wiadomo, jak zadecyduje Toyota ze swoim bliźniaczym samochodem GT86, a w zasadzie GR86, bo patrząc na trend w nazewnictwie sportowych modeli z Japonii można spodziewać się zmiany.

Na temat nowego BRZ wiemy naprawdę niewiele. Producent pokazał zaledwie dwa zdjęcia, a jedno z nich ujawnia kawałek przodu auta. Można na nim zobaczyć reflektory z LED-ami do jazdy dziennej, co w dzisiejszych czasach jest standardem. Do tego tłoczenie nadające agresywnego, sportowego wyglądu. Można więc wysnuć wnioski, że Subaru stawia na ewolucję, a nie rewolucję w wyglądzie swojego dwudrzwiowego coupe. Poprawie ulegną na pewno materiały użyte do wykończenia wnętrza i ogólny poziom wyposażenia, który w pierwszej wersji jest już dość przestarzały.

https://twitter.com/subaru_usa/status/1324049534352302081

Subaru BRZ i Toyota GT86 będą korzystać z silnika Subaru typu bokser. Wedle plotek ma on mieć 2.4 litra pojemności i generować moc rzędu 214KM. Inne doniesienia mówią o turbodoładowanej jednostce, która będzie produkować 252 konie mechaniczne, co przy obecnym 205-konnym silniku prezentuje się dość okazale. Najprawdopodobniej dostępne będą dwa rodzaje skrzyń biegów. Jedna to klasyczny manual z sześcioma przełożeniami. Większą niewiadomą jest przekładnia automatyczna. Japończycy raczej nie zdecydują się na przestarzałą 6-biegówkę. Powinni pomyśleć raczej o czymś w stylu dwusprzęgłowej skrzyni z siedmioma biegami.

Jak dokładnie BRZ będzie się prezentować – pokaże czas. Pierwsza prezentacja odbędzie się już 18 listopada, a na stronie Subaru możemy obejrzeć specjalny zegar odliczający do tego wydarzenia. Jeśli projektanci z Japonii przyłożą się do swojego sportowego coupe, możemy być pewni, że potencjalni kupcy otrzymają ekscytujący samochód, który będzie dobrą alternatywą dla znacznie droższej Supry.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *