Redaktor | Fotograf

Flagowe Audi A8 przejdzie w najbliższym czasie lifting, aby dalej być ciekawą propozycją w segmencie. Zmian nie będzie jednak zbyt dużo, choć będą one zauważalne

Obecna generacja flagowej limuzyny Audi A8 jest już na rynku od 4 lat. Choć wciąż wygląda dość świeżo, producent z Ingolstadt chce wprowadzić zmiany, ponieważ konkurencja nie śpi. W 2019 przeprowadzono lifting BMW serii 7, a niedawno Mercedes pokazał nową odmianę klasy S. Przyszła kolej na Audi, które raczej nie planuje tak radykalnych zmian jak konkurenci. Nie ma się co spodziewać znacznej restylizacji, a raczej małych zmian, które odświeżą model. Z pewnością pomoże to A8 w walce z konkurencją.

Audi A8

Na renderze Motor1 przedstawiono, jak może zmienić się design. Największe zmiany zajdą najprawdopodobniej z przodu. Grill otrzyma nowy wzór, poziome żebrowanie zastąpi przeplatane pionowo-poziome. Światła także zmienią kształt, otrzymają dodatkowe załamanie, które jest teraz popularne wśród innych marek. Ponadto zmieni się kształt wlotów powietrza z boku zderzaka. Mniej zmian zajdzie z tyłu. Zachowany zostanie kształt lamp, jednak może zmienić się ich design. Kształt tylnego zderzaka i dyfuzora zostaje jednak tajemnicą, ponieważ zostały pokryte kamuflażem.

Audi A8

Jednak wraz z liftingiem, prawdopodobnie będziemy świadkami wielu zmian technologicznych. Możliwe jest rozszerzenie funkcji autonomicznej jazdy, którą porzucono wcześniej z powodu braku regulacji prawnych w wielu państwach. Niestety, prawo jest sprawą nie do przejścia, ponieważ ciężko uregulować prawnie odpowiedzialność za spowodowanie wypadku. W związku z tym A8 powinno otrzymać wiele nowych czujników, które będą obserwowały otoczenie samochodu. Zmiany w gamie silnikowej raczej będą niewielkie lub wcale nie ma się ich co spodziewać. Możliwe jednak, że wraz z liftingiem, Audi zaprezentuje najbardziej luksusową odmianę limuzyny. W celu konkurowania z Maybachem otrzyma ona swoją osobną nazwę: Horch. Ciężko powiedzieć, czy są to jednak tylko plotki, czy faktyczne plany producenta.

Audi A8

Choć zmian w Audi A8 po liftingu nie będzie wiele, z pewnością odświeży on nieco auto. Biorąc jednak pod uwagę, że flagowa limuzyna Audi nadal prezentuje się świetnie, niepotrzebna jest gruntowna restylizacja. Więcej zmian z pewnością przyniesie nowa generacja modelu.

Render i zdjęcia: Motor1

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *