Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Najnowsza Alfa Romeo Giulia GTAm zaskoczyła wszystkich dwa razy – najpierw wyglądem, a później ceną, teraz czas na wizję rywalizacji z Ferrari

Pokazanie modelu Giulia GTAm oraz jej bliźniaczki GTA przez Alfę, było bardzo długo wyczekiwane przez całe środowisko motoryzacyjne. Oczekiwaliśmy czegoś wyjątkowego, niesamowitego i do bólu szybkiego. Spekulacji na temat nowego wcielenia Giulii było naprawdę sporo, a finalnie dostaliśmy znacznie poprawioną i nieco wybebeszoną Giulię QV w limitowanej edycji. Można wiele powiedzieć na temat tego samochodu, ale jedno jest pewne – robił, robi i będzie robił wrażenie. Samo ospojlerowanie wygląda niezwykle interesująco i pobudza wyobraźnię. Teraz serwis Carlifestyle przygotował grafiki przedstawiające Giulię w nieco innym świetle.

Alfa Romeo Giulia GTAm

Samochód-baza dla tych renderów to Ferrari 488 Pista i to tutaj należy szukać najbliższego podobieństwa. Ta wizja przedstawia Alfę Romeo Giulia GTAm jako super samochód z silnikiem umieszczonym centralnie. Co ciekawe, wygląda to bardzo spójnie i interesująco, szczególnie, że Alfa w nieco niższej sylwetce prezentuje się jeszcze masywniej. Jedynie do czego mógłbym się przyczepić to do długości pojazdu. Zdaje się on być sztucznie wydłużony, co nie jest obecne w przypadku 488 Pista. Tak czy inaczej stylistycznie nie można się doczepić i widać, że Giulia to samochód ze sporym potencjałem.

Alfa Romeo Giulia GTAm

Biorąc pod uwagę, że silnik V6 o pojemności 2.9 litra, powstał we współpracy z Ferrari i w wersji GTAm wytwarza on 533 KM to możemy śmiało stwierdzić, że pod tym względem Alfa ma naprawdę spore możliwości do stworzenia super samochodu na miarę chociażby Porsche. Owszem, Ferrari to już nieco inna liga, ze względu na samą ideologię, ale potencjał jest. Na przeszkodzie stoją chociażby koszty, które Alfa minimalizuje, aby wprowadzić kolejne SUV’y i poprawić swoją sprzedaż, a przy okazji zwiększyć swoje przychody, bo te wymagają poprawy. Mamy nadzieję, że jednak przyjdzie taki dzień, kiedy to Alfa pokaże światu prawdziwy samochód sportowy.

Alfa Romeo Giulia GTAm

Foto. CarLifeStyle oraz materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *