Miłośnik motoryzacji i motorsportu. Staram się cieszyć pasją na różne sposoby - od dziennikarstwa, przez amatorską rywalizację na torze, po konstruowanie bolidów w ramach AGH Racing - zespołu Formuły Student.

Na Poznań Motor Show znalazło się miejsce dla zespołów Formuły Student. Wśród nich było AGH Racing z jedynym w Polsce autonomicznym bolidem.

Poznań Motor Show nareszcie wróciło po dwóch latach pandemii, a tegoroczna edycja oficjalnie się już zakończyła. Doczekaliśmy się naprawdę wyjątkowego wydarzenia motoryzacyjnego z masą wystawców i licznymi premierami. Wśród wszystkich firm znalazło się jednak miejsce również na pokaz możliwości inżynierów z naszych rodzimych uniwersytetów. Pośród wszystkich projektów uczelnianych zdominowanych przez Formułę Student, największym zainteresowaniem cieszyło się krakowskie AGH Racing. Wszystko to za sprawą ich najnowszej konstrukcji, czyli jedynego w Polsce autonomicznego bolidu zgodnego z homologacją Formula Student Germany, którego przejazdy można było oglądać na żywo.

AGH Racing

Stanowisko AGH Racing znalazło się w sektorze A pawilonu 6. Targi te były pierwszym miejscem, w którym to krakowski zespół wystawił swój niedawno zaprezentowany bolid RTD1.0 szerszej publice. Ekipa z Małopolski jako jeden z nielicznych wystawców na całych targach był w stanie we wnętrzach pokazać swoją konstrukcję w ruchu. Wszystko to za sprawą modułu jazdy autonomicznej, który pozwalał pokonać wyznaczoną wewnątrz budynku trasę między pachołkami. Przejazdy te przyciągały oczywiście sporo uwagi przechodzących obok zwiedzających.

Los Polacos

Targi motoryzacyjne są dla wystawców doskonałą okazją nie tylko do promocji, ale poszukiwania okazji do nawiązania współpracy. Nie inaczej jest w przypadku takich organizacji jak powstały w ramach uczelnianego koła naukowego zespół Formuły Student. Poza markami produkującymi samochody znalazło się wiele firm technologicznych czy znanych z wysokiej jakości części. Jak przyznał Krzysztof Leszko, Project Manager działu Business zespołu AGH Racing, obecność na targach dała ekipie nowe perspektywy.

Stoisko AGH Racing podczas targów przyciągało uwagę nie tylko zwiedzających, ale również przedstawicieli wystawiających się firm. Dzięki wielu ciekawym rozmowom i kontaktom nasz zespół ma szanse na dalszy rozwój projektu.

Krzysztof Leszko, Business Project Manager AGH Racing
AGH Racing

Mając już za sobą prezentację bolidu oraz targi, zespół ma teraz zamiar skupić się na przygotowaniu do zawodów. Postępy krakowskiej ekipy będziemy tutaj regularnie relacjonować.

Foto. Maksymilian Kender

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *