Już 18 i 19 września w malowniczo położonej miejscowości Korczyna specjaliści od wyścigów górskich zmierzą się w ostatnich dwóch rundach sezonu.

Wizyta w Korczynie to bardzo dobra propozycja dla wszystkich osób zainteresowanych początkiem swojej przygody z kibicowaniem w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski. Wszystko za sprawą bardzo kompaktowego charakteru zawodów, ponieważ park serwisowy i start są blisko siebie. Dlatego każdy, kto tylko chce może poczuć emocje na trasie i atmosferę w serwisie praktycznie bez wysiłku.

Organizatorzy 18. Wyścigu Górskiego Prządki – Valvoline na liście zgłoszeń mają 74 kierowców. Wśród nich jest Zbigniew Kotarba – zawodnik wspierany przez firmę Steinhof z Tarnowa. Jest ona jednym z największych producentów haków holowniczych w Europie oraz jednym z największych producentów klocków hamulcowych w Polsce. Będziemy bacznie obserwować BMW E30 w klasie historycznej, ponieważ jest to nasz partner wyjazdu na tę rundę GSMP!

18. Wyścig Górski Prządki - Valvoline na koniec sezonu GSMP! - zapowiedź
Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski – Zbigniew Kotarba

Liderzy obecni w Korczynie!

Finał sezonu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski musi się odbyć razem z faworytami do mistrzowskiej korony. Dlatego na liście zgłoszeń widzimy Daniela Stawiarskiego ( Mitsubishi Lancer) oraz Michała Ratajczyka ( Mitsubishi Lancer) wspieranych przez bardzo dobry zespół 7 Motorsport. Oczywiście jest też Piotr Parys ( Ford Fiesta) razem z ekipą Stec Motorsport i Waldemar Kluza w bardzo szybkiej Skodzie Fabia.

Na starcie w Korczynie zobaczymy wyjątkowy samochód przygotowany do wyścigów płaskich. Kibice dotkną i posłuchają pięknie brzmiącego potwora, czyli Lamborghini Huracan Super Trofeo! Wszystko dzięki powrotowi Jędrzeja Szcześniaka, wielokrotnego zwycięzcę rund Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski do GSMP.

Pełną listę zgłoszeń znajdziecie tutaj: KLIK

18. Wyścig Górskich Prządki – Valvoline – harmonogram

Na kibiców i zawodników czekają dwa dni rywalizacji. W sobotę uczestniczymy w trzynastej rundzie sezonu GSMP, dzień później w czternastej i zarazem ostatniej. Redakcja Wokół Motoryzacji pojawi się w niedzielę razem z partnerem wydarzenia – firmą Steinhof Bezpieczeństwo i Jakość. Poniżej umieszczamy harmonogram 18. Wyścigu Górskiego Prządki – Valvoline:

17.09.2021 (piątek) – Rynek Krosno

Godz. 10:30 – 17.00 – Badanie techniczne samochodów wyścigowych
Godz. 10:30 – 17.00 – Prezentacja Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie oraz Zespołu Szkół Mechanicznych, zabawa na symulatorach jazdy, badania wydolnościowe i inne
Godz. 10:30 – Prezentacja samochodów historycznych
Godz. 12:00 – 16.00 – Prezentacje i degustacje kulinarne w ramach projektu „Polska Smakuje w Naszych Regionach” (Krosno – Rynek) – Stowarzyszenie Polska Ekologia
Godz. 12:00 – 14.00 – Szkolenie „Nowoczesne płyny eksplatacyjne samochodów hybrydowych” oraz „Zasady bezpieczeństwa podczas rozgrywania wyścigu samochodowego” (aula KPU – Krosno, ul. Kazimierza Wielkiego) – wstęp wolny
Godz. 16:00 – II Konferencja prasowa 18. Wyścigu Górskiego PRZĄDKI – VALVOLINE (aula KPU – Krosno, ul. Kazimierza Wielkiego) wstęp wolny
Godz. 17:45 – Oficjalne otwarcie zawodów i prezentacja zawodników, startujących w ramach Mistrzostw Polski i Mistrzostw Słowacji (Rynek – Krosno)
Godz. 18:00 – Koncert Zespołu „POPARZENI KAWĄ TRZY” (Rynek – Krosno)

18.09.2021 (sobota) – Korczyna

Od godz. 6:30 – 20.00 Zamknięcie drogi (Korczyna Rynek – Węglówka)
godz. 9:00 – Start do I podjazdu treningowego
godz. 11:00 – Start do I podjazdu treningowego
godz. 13:00 – Start do I podjazdu wyścigowego
godz. 15:30 – Start do II podjazdu wyścigowego
godz. 20:30 – Pokaz iluminacji dronów (Lotnisko – Krosno)

19.09.2021 (niedziela) – Korczyna

Od godz.6:30 – 20.00 Zamknięcie drogi (Korczyna Rynek – Węglówka)
Godz. 8.30 – Start do I podjazdu treningowego
Godz. 10:30 – Start do II podjazdu treningowego
Godz. 13:00 – Start do I podjazdu wyścigowego
Godz. 15:00 – Start do II podjazdu wyścigowego
45 min. po zakończeniu II podjazdu wyścigowego ok godz. 17.00 ceremonia wręczenia nagród
Godz. 17:45 – III Konferencja prasowa ze zwycięzcami zawodów i zdobywcami tytułów MISTRZA POLSKI GSMP

Foto. Banan Foto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *