Aston Martin Cognizant Racing uciął jakiekolwiek spekulacje odnośnie składu. Sebastian Vettel i Lance Stroll pozostają na sezon 2022.

Aston Martin ma dość ciężki pierwszy sezon, zmiany w przepisach spowodowały, że obecnie zespół z Wielkiej Brytanii bije się w środku stawki. Forma kierowców także jest w kartkę. To nie zraziło jednak włodarzy zespołu i postanowili oni pozostawić obecny skład na sezon 2022. Zespół jak i zawodnicy liczą na udaną kampanię w 2022 roku.

Pierwszy sezon w Aston Martin Cognizant Formula One™ Team rozpoczął się rozczarowująco ze względu na zmiany regulacyjne w zimie, które niekorzystnie wpłynęły na dwa zespoły, których samochody wykorzystują filozofię aerodynamiczną o niskim prześwicie. Ale w ciągu ostatnich kilku miesięcy poczyniliśmy duże postępy, a zarówno Lance, jak i Sebastian osiągnęli doskonałe wyniki. Zdobyliby o wile więcej, gdyby nie pech, jaki ich spotykał. Cieszymy się, że w 2022 roku możemy kontynuować współpracę z tak znakomitymi kierowcami.

Lawrence Stroll

Ostatnie Grand Prix było całkiem udane dla Lance’a Strolla. Kanadyjczyk zajął w tym wyścigu siódmą lokatę, co dało zespołowi aż 6 punktów.

W przyszłym sezonie rozpocznę szósty rok w Formule 1 wraz z moim kolegą z zespołu Sebastianem. Rozpoczęliśmy kampanię Aston Martin Cognizant Formula One™ Team i nie mogę się doczekać dalszej podróży z nim w przyszłym roku. Nie osiągnęliśmy tego, co postanowiliśmy zrobić w tym sezonie, ale to tylko wzmocniło nasz głód i dążenie do sukcesu w przyszłym roku. Teraz, dzięki prestiżowi i wsparciu Aston Martina oraz genialnym nowym sponsorom-partnerom, których przyciągnęła tak prestiżowa marka, jesteśmy dobrze przygotowani do poprawy naszych wyników w 2022 roku.

Lance Stroll
Aston Martin

Sebastian Vettel miał bardzo trudny początek sezonu. Niemiec zupełnie sobie nie radził, jednak od Grand Prix Monako wszystko się zmieniło. czterokrotny Mistrz Świata dojechał do mety na piątym miejscu. W kolejnym Grand Prix wskoczył zaś na podium, zajmując druga lokatę. Także w Grand Prix Węgier Niemiec skończył na podium, ale z powodu braku paliwa został zdyskwalifikowany.

Naprawdę nie mogę się doczekać wyścigów nowej generacji samochodów Formuły 1. Ich wygląd jest bardzo różny i nowa regulacja techniczna powinna dać nam samochody, które mogą ścigać się znacznie bliżej niż ostatnio. Bardziej ekscytujące wyścigi będą świetne zarówno dla kierowców, jak i dla fanów. Zmiany są tak duże, że każdy zespół będzie zaczynał od nowa. Tak więc będzie to dla nas świetna okazja, aby zabłysnąć. Wierzę w siłę naszego nowego, rozwijającego się zespołu, więc już nie mogę się doczekać 2022 roku.

Sebastian Vettel

Foto: materiały prasowe serii

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *