Otmar Szafnauer

Miłośnik motoryzacji i motorsportu. Staram się cieszyć pasją na różne sposoby - od dziennikarstwa, przez amatorską rywalizację na torze, po konstruowanie bolidów w ramach AGH Racing - zespołu Formuły Student.

Pojawiające się od jakiegoś czasu plotki ostatecznie stały się prawdą. Otmar Szafnauer opuszcza zespół z Silverstone po 12 latach.

Otmar Szafnauer dla osób śledzących Królową Sportów Motorowych nie jest postacią obcą. Obecny w serii od 1998 roku dał się najlepiej zapamiętać jako szef stajni z Silverstone, która obecnie przekształciła się w Astona Martina. Jego przygoda z zespołem, do którego dołączył już w 2009 roku, dobiega końca. Aston Martin wydał dzisiaj oficjalną wiadomość, że ich drogi po dwunastu latach ostatecznie się rozchodzą.

Otmar Szafnauer

Otmar Szafnauer odszedł z firmy i jego rola w Aston Martin Cognizant Formula One™ Team będzie sprawowana w ramach zespołu kierowniczego do czasu wyznaczenia zastępcy. Chcemy mu serdecznie podziękować za usługi świadczone zespołowi na przestrzeni ostatnich 12 lat. Życzymy mu powodzenia na przyszłość, gdyż bez wątpienia podejmie on nowe wyzwania.

Komunikat zespołu Aston Martin Cognizant Formula One Team

Na ten moment zespół nie zadecydował jeszcze, kto przejmie stanowisko Otmara. Aston Martin uważa, że na ten moment grupa zarządzająca podmiotem ma jeszcze czas na wybór następcy Szafnauera. Ważniejszą kwestią dla ekipy jest obecnie skoncentrowanie się na skonstruowaniu jak najlepszej maszyny na nadciągający sezon 2022.

Na szczęście jesteśmy prowadzeni i zarządzani przez silną grupę osób i możemy poświęcić trochę czasu na zbadanie opcji przed ogłoszeniem nowej struktury zespołu. Team skupia się obecnie na przygotowaniu jak najbardziej konkurencyjnego samochodu na początek sezonu 2022.

Komunikat zespołu Aston Martin Cognizant Formula One Team

Otmar Szafnauer po zdobyciu doświadczenia w amerykańskim motorsporcie rozpoczął w 1998 roku swoją przygodę z F1 w zespole BAR. Od 2001 pracował w zespole Hondy aż do jej odejścia ze sportu w 2008. Rok później zaczął swój najdłuższy epizod w Formule 1, dołączając do stajni z Silverstone. Obecny był jeszcze za czasów Force India, a następnie odegrał rolę w procesie zmiany właścicieli i przekształcenia w Racing Point. Ostatecznie po pierwszym sezonie funkcjonowania zespołu jako Aston Martin, Otmar opuszcza zespół. Mówi się, że decyzja ta może być wynikiem konfliktu interesów na linii Szafnauer – Lawrence Stroll. Wciąż jednak pozostaje to jedynie w obrębie plotek.

Foto. @otmarf1

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *