Redaktor | Fotograf

Integracja współczesnych samochodów ze smartfonami jest coraz większa. Pierwszą rewolucją stały się interfejsy Apple CarPlay i Android Auto, jednak Google i Volvo poszły o krok dalej. Szwedzka marka ogłosiła pełną kompatybilność z Asystentem Głosowym Google, co oznacza, że będziemy mogli zarządzać samochodem głosowo, nawet na odległość. Dzięki temu, możliwe będzie przykładowo uruchomienie ogrzewania postojowego czy zablokowanie drzwi w samochodzie.

Volvo od dłuższego czasu stara się być bardzo innowacyjne. Niedawno szwedzki producent wprowadził aplikację pomagającą wydłużyć zasięg swoich modeli elektrycznych. Teraz nadeszła pora na większą integrację ze smartfonami. Oczywiście, już od dawna w autach Volvo dostępne były interfejsy Apple CarPlay i Android Auto, jednak teraz ten drugi będzie jeszcze bardziej rozbudowany. Dzięki współpracy z Google, Szwedom udało się wprowadzić integrację z głosowym Asystentem Google. Ma być to znacznie wygodniejszy sposób na obsługę samochodu nawet na odległość.

Volvo jako pierwsze integruje swoje samochody z Asystentem Google

Użytkownicy samochodów Volvo będą mogli od teraz prosić głosowo Asystenta między innymi o włączenie ogrzewania postojowego czy zablokowanie drzwi w samochodzie. W modelach elektrycznych, będzie on kontrolował ładowanie pojazdu, dzięki czemu będziemy mogli ustawić czas w jakim samochód ma się naładować. Wszystko to pomoże wygodnie zarządzać autem siedząc wygodnie w domu. Aby zapewnić bezpieczeństwo, w przypadku bardziej prywatnych funkcji, takich jak odblokowanie samochodu, wymagana będzie dwustopniowa weryfikacja.

Volvo jako pierwsze integruje swoje samochody z Asystentem Google

Integracja ze smartfonem to jeden z elementów rozwoju motoryzacji. Bez wątpienia, Volvo jest jednym z liderów takich rozwiązań, a nadchodząca integracja z Asystentem Google, pomoże producentowi w przyszłym rozwoju. Nowe rozwiązanie ma stopniowo trafiać do użytkowników na całym świecie. Całość ma zająć maksymalnie kilka miesięcy. Według informacji prasowej, będzie dostępne wszędzie tam gdzie wspierany jest Asystent Google, a więc i w Polsce. Niedługo, do samochodów Volvo trafi również YouTube, który będzie mógł być oglądany przykładowo podczas ładowania. Aplikacja będzie dostępna z poziomu Android Auto. Podobają Wam się takie usprawnienia w samochodach Volvo czy jesteście ich przeciwnikami? Dajcie znać co o tym myślicie!

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *