Redaktor | Fotograf

Właściciele elektrycznych Volvo będą mieli od teraz sposób na wydłużenie zasięgu swoich aut. Dzięki aktualizacji oprogramowania, do ich modeli trafi nowe oprogramowanie z wersją beta Range Assistant App. Aplikacja pomoże wydłużyć zasięg aut na prąd. Zrobi to przez doradzanie zmiany stylu jazdy, jak i bardziej inteligentne zarządzanie wydajnością baterii.

Choć rewolucja elektryczna nadchodzi wielkimi krokami, nadal największą bolączką wielu samochodów elektrycznych jest mizerny zasięg. Producenci walczą na różne sposoby, aby wydłużyć go o chociażby kilka dodatkowych kilometrów. Zaawansowana aerodynamika i większe baterie niekiedy nie wystarczają, Volvo poszło więc o krok dalej. Szwedzki producent zaoferował nową aplikację w swoim systemie inforozrywki. Range Assistant App ma pomóc wydłużyć zasięg przez bardziej inteligentne zarządzanie energią. Aplikacja będzie też doradzała kierowcom, jak jeździć bardziej eko.

Volvo prezentuje Range Assistant App, dzięki której wydłużysz zasięg

Póki co aplikacja jest w fazie beta testów. Będzie już jednak udostępniona kierowcom przez aktualizacje systemu w przypadku modelu XC40 Recharge. Model C40, który świeżo zjeżdża z linii produkcyjnych, będzie ją miał zainstalowaną od samego początku. Również kolejne modele producenta mogą się spodziewać tego gadżetu na swoim wyposażeniu. Tych już niedługo będzie jeszcze więcej. Szwedzi przechodzą na produkcję aut elektrycznych.

Volvo prezentuje Range Assistant App, dzięki której wydłużysz zasięg

Głównym obszarem działania Range Assistant App będzie optymalizacja baterii. Aplikacja będzie na bieżąco dostosowywała nastawy klimatyzacji tak, aby zasięg był jak najdłuższy. Ponadto, również wskazanie zasięgu będzie zmieniane dynamicznie na podstawie aktualnego stylu jazdy. Aplikacja będzie podpowiadała kierowcy, jak osiągnąć jak największy zasięg przez jazdę ekologiczną. Również regeneracja baterii będzie teraz bardziej optymalna.

Aktualizacja zostanie wypuszczona już pod koniec października. Będzie dostępna dla kierowców modelu XC40 Recharge. Volvo obiecuje także kolejne aktualizacje swojego systemu, a także Range Assistant App. Obecna aktualizacja systemu poprawiła także działanie niektórych systemów bezpieczeństwa oraz wyeliminowała wcześniejsze błędy. Volvo przyzwyczaja nas do nowoczesnych rozwiązań, niedawno zresztą zmieniło swoje logo na bardziej minimalistyczne. Miejmy nadzieję, że aplikacja będzie miała realny wpływ na zwiększenie zasięgu.

Fot. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *