Segment B jest jednym z najbardziej konkurencyjnym na rynku. Prawie każdy producent posiada auto tej klasy w swojej ofercie. Ford chcąc utrzymać swoją pozycję planuje wprowadzić lifting swojego reprezentanta, czyli Fiesty.

W ostatnich latach pozycja Forda Fiesty w segmencie B spadła. Pałeczkę przejęli tacy rywale jak Renault Clio, Volkswagen Golf czy Peugeot 208. Obecna generacja pojazdu, mimo że bardzo udana, nie polepszyła sytuacji rynkowej modelu. Z pomocą ma przyjść lifting. Dziś możemy przyjrzeć się pierwszym zdjęciom szpiegowskim Fiesty po modernizacji. Widzimy tutaj model w “uterenowionej” odmianie Active. Prototyp nosi kamuflaż, który praktycznie w całości zakrywa jego zmiany. Jednak nie wszystko da się ukryć. Możemy zauważyć kilka małych zmian. Ford posiada nowe reflektory. Atrapę chłodnicy zakrywa dodatkowa osłona, przez którą nie możemy zobaczyć zmian. Dolne kratki zderzaka wyglądają na niezmienione w porównaniu do obecnie produkowanej generacji.

Ford Fiesta
Foto. Motor1

Co ciekawe maska samochodu testowego wydaję się być lekko otwarta, a od kabiny pod pokrywę biegnie kabel. Prawdopodobnie łączy on sprzęt pomiarowy, zbierając dane z silnika. Tył wydaje się być bardzo znajomy. Nie widać jakichkolwiek zmian wizualnych. Tylne światła oraz lotka na dachu wydają się być niezmienione w stosunku do obecnego modelu. Nawet koła, w które wyposażony jest zamaskowany egzemplarz, na niektórych rynkach są dostępne w wersji Active. Może to być znak, że producent nie dopracował jeszcze w całości modernizacji lub po prostu nie planuje większych zmian na wszystkich elementach pojazdu.

Ford Fiesta
Foto. Motor1

Latem ubiegłego roku Ford zaktualizował gamę silnikową Fiesty. Pod maskę trafiły miękkie hybrydy. Niedawno również producent wyposażył te odmiany w automatyczne, dwusprzęgłowe skrzynie biegów. Pod maską wersji poliftowej nie przewidujemy większych zmian. Prawdopodobnie Ford zaktualizuje silniki nowymi oprogramowaniami w celu polepszenia wydajności jednostek. Zła informacja dla fanów silników wysokoprężnych. Jednostki diesla prawdopodobnie zostaną całkowicie wycofane z oferty, tak jak stało się to między innymi w Renault Clio. Data premiery nie jest nam jeszcze znana. Więcej informacji pojawi się prawdopodobnie w trzecim kwartale 2021 roku.

Ford Fiesta
Foto. Motor1

Foto. wszystkie zdjęcia są własnością serwisu Motor1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *