Fewtrell

Członek akademii Renault – Max Fewtrell opuszcza zespół Hitech Grand Prix w F3. Równocześnie zaś do Carlina trafia syn Ralfa Schumachera – David.

Fewtrell jest mistrzem Formuły Renault Eurocup z sezonu 2018, a do zespołu ART Grand Prix w F3 dołączył w 2019 roku, gdzie zajął 10. miejsce w klasyfikacji generalnej, kończąc dwa razy na podium. Jego drugi sezon, tym razem w barwach Hitech, okazał się mniej owocny – 21-latek zdobył zaledwie pięć punktów (wszystkie w pierwszych dwóch rundach sezonu na Red Bull Ringu) i ostatecznie znajduje się on obecnie na 19. miejscu w klasyfikacji generalnej.

Hitech Grand Prix rozstał się z kierowcą FIA Formuły 3, Maxem Fewtrellem, na trzy weekendy przed końcem sezonu 2020. Kierowca Renault Sport Academy awansował do Mistrzostw Formuły 3 FIA w 2019 roku po kampanii w Formule Renault Eurocup w 2018 roku, w której to zdobył tytuł mistrzowski. 21-latek zadebiutował w zespole Hitech w Makau w zeszłym roku, zanim w 2020 roku zaczął rywalizować w brytyjskim zespole.

Oficjalne oświadczenie zespołu Hitech

Jest to trudny post do upublicznienia, ale nie będę startował w pozostałych trzech rundach FIA F3. Czuję, że podjąłem właściwą decyzję. Mogę teraz spojrzeć na to na chłodno, ,,przegrupować się” i spojrzeć ku przyszłości. Dziękuje ekipie Hitech GP za całą ciężką pracę w tym roku. Jestem pewien że jeszcze wrócę.

Max Fewtrell

Ogłoszono już, że Fewtrella zastąpi 18-letni Pierre-Louis Chovet, który dotychczas jeździł w Formule Regional.

Fewtrell

Dodatkowo poinformowano, że David Schumacher, który niedawno opuścił zespół Charouz, dołączył do zespołu Carlin Buzz Racing na ostatnie trzy rundy sezonu 2020. Najlepszy wynik Schumachera w tym sezonie z zespołem Charouz to dwunaste miejsce w pierwszym wyścigu drugiej rundy na torze w Spielbergu. Niemiec zadebiutował w F3 w finale sezonu 2019 na torze w Soczi z zespołem Campos Racing, zastępując powracającego wtedy do zdrowia po koszmarnym wypadku na Monzy Alexa Peroniego.

To nie jest jeszcze sezon, na który liczyłem. Chcę podziękować zespołowi Charouz za ich wysiłki w ciągu ostatnich kilku miesięcy i życzyć im wszystkiego najlepszego na przyszłość. Nie mogę się doczekać nowego wyzwania wraz z Carlin i będę mocno naciskał na zakończenie sezonu z dobrymi wynikami. Dziękuję również moim sponsorom za ich nieustające wsparcie.

David Schumacher w oświadczeniu
Fewtrell

Foto. @HitechGP; @Max_Fewtrell; @DavidSchumacherOfficial

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *