Były szef Benettona i Renault, Flavio Briatore został zarażony koronawirusem. Aktualnie znajduje się on w szpitalu w Mediolanie.

Briatore był jedną z 63 osób, które zaraziły się koronawirusem w jego znanym klubie Billionaire w Porto Cervo na Sardynii. Stał się on ogniskiem zachorowań mimo faktu, że od 17 sierpnia pozostaje zamknięty z powodu wzrostu zakażeń. Sam zainteresowany krytykował tę decyzję twierdząc, że takie ruchy zabijają gospodarkę i robią to osoby nie mające o niej pojęcia. Briatore zgłosił się wczoraj do szpitala San Rafaelle z lekką gorączką i objawami zapalenia płuc. Szybki wymaz, tomografia komputerowa i sprawdzenie przeciwciał w ciele ujawniły, że jest on zakażony koronawirusem.

Włoskie media podają, że Włoch nie przechodzi choroby najlżej i musi znajdować się pod dostępem do tlenu. Stan oceniany jest jako poważny, lecz nie ma aktualnie realnego zagrożenia życia. Nie podjęto więc decyzji o skierowanie go na oddział intensywnej terapii, a aktualnie znajduje się on pod opieką lekarzy.

Briatore był ojcem sukcesów Michaela Schumachera oraz Fernando Alonso. W latach 1994-1995 Niemiec zgarnął w barwach Benettona prowadzonego przez Włocha swoje pierwsze tytuły mistrzowskie, a sam zespół w sezonie 1995 zdobył mistrzostwo w klasyfikacji konstruktorów. W roku 2005 i 2006 do podobnego wyczynu doprowadził Renault. Mistrzem świata w barwach niebiesko-żółtego bolidu został wtedy wyżej wspomniany Alonso.

Briatore

Z Formuły 1 Włoch odszedł w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach – podczas Grand Prix Singapuru w 2008 roku Nelson Piquet Jr rozbił swój bolid, co wywołało na tor samochód bezpieczeństwa. Dzięki temu Fernando Alonso mógł skorzystać z innej niż jego konkurenci strategii i wygrał wyścig. Po odejściu z francuskiego zespołu, Brazylijczyk przyznał, iż nie był to zbieg okoliczności, a było to polecenie od zespołu. Afera Crashgate sprawiła, że Briatore został dożywotnio pozbawiony możliwości podejmowania jakichkolwiek funkcji w Formule 1. Zakaz ten został uchylony w 2010 roku, lecz Flavio nigdy więcej nie objął żadnej funkcji w królowej motorsportu.

Foto. Pinterest

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *