Redaktor | Fotograf

Auto ma znacznie poszerzone nadkola, co wyróżnia się względem zwykłego modelu. Czyżbyśmy mieli do czynienia z najmocniejszą odmianą AMG?

Informacja o jednostce, którą Mercedes-AMG zastosuje w najnowszym modelu C63 dotarła już praktycznie do każdego fana motoryzacji. Będzie to oczywiście układ hybrydowy wykorzystujący silnik elektryczny i dwulitrowy spalinowy znany z modelu A45s. Jednak czy wraz z odejściem od silnika V8, następny model C63 będzie także grzeczniejszy z wyglądu? Wszystko wskazuje na to, że nie. Najnowsze zdjęcia szpiegowskie, na których widać nowy sportowy model z mniejszą ilością kamuflażu wskazują, że będzie dość agresywnie stylizowany.

Głównym znakiem, że tak będzie są poszerzone nadkola. Podobnie jak w przypadku poprzedniej generacji modelu, C63 jest szersze od standardowej klasy C. Różnica nie jest znaczna, jednak widoczna przede wszystkim w tylnej części pojazdu. Wersja na zdjęciach to oczywiście sedan, jednak podobnego zabiegu możemy oczekiwać również w pozostałych wersjach nadwoziowych. Kolejnym zabiegiem stylistycznym mającym na celu zwiększenie agresywnych cech C63 jest oczywiście charakterystyczny AMG Specific Grill, obecny w prawie wszystkich nowych sportowych modelach niemieckiej marki.

Mercedes-AMG

Niestety, Mercedes nie wróci już prawdopodobnie do silnika V8 w klasie C. Z pewnością nie stanie się to w obecnej generacji, a patrząc na obecne trendy występujące w motoryzacji, ciężko oczekiwać, aby miało się to zmienić. Plan jest jednak taki, aby silnik elektryczny skutecznie zastąpił brakujące 4-cylindry. Tak prawdopodobnie będzie pod względem osiągów, ponieważ nowy C63s ma być znacznie szybszy od poprzednika zwłaszcza jeśli chodzi o czas przyspieszenia do setki. Kluczowy będzie tu napęd na 4 koła.

Mercedes-AMG

Duże zmiany zwłaszcza w kwestii napędów są symbolem ostatnich lat w motoryzacji. Rzeczy do których byliśmy przyzwyczajeni od wielu lat, są zmieniane, a rewolucja elektryczna nadchodzi wielkimi krokami. Producenci robią jednak wszystko, aby zachować choć część charakteru swoich najmocniejszych modeli. Mercedes pod względem stylistycznym wciąż pozostawi wiele wyróżników, po których mogliśmy poznać sportowe wersje AMG.

Film: walkoARTvideos Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *