Redaktor | Fotograf

Choć design ostatnich modeli BMW jest kontrowersyjny, większość z nas już się do niego przyzwyczaiła. Pomimo tego, prawdopodobnie nie uświadczymy już więcej ogromnych nerek, a na pewno nie w najnowszym BMW M5. Nowy supersedan bawarskiego producenta przyniesie jednak więcej nowości, w tym prawdopodobnie układ hybrydowy.

Choć obecne BMW M5 nie posiada kontrowersyjnego designu, takowy może otrzymać jego następca. Prawdopodobnie jednak tak się nie stanie, ponieważ patrząc na zdjęcia szpiegowskie, raczej nie znajdziemy tam ogromnych nerek. Design będzie nowoczesny i inny niż obecnej generacji M5, jednak prawdopodobnie nie będzie to rewolucja na miarę nowego M4. Kolesa.ru podjęła się przygotowania renderu nowej generacji BMW M5 na podstawie ostatnich zdjęć szpiegowskich. Trzeba przyznać, że całość nie wygląda źle.

Właśnie tak może wyglądać nowe BMW M5 - bez ogromnych nerek

W porównaniu do obecnej generacji zmieni się przede wszystkim kształt grilla. Nie będzie on już aż tak szeroki, a raczej stanie się nieco bardziej kwadratowy. Oprócz wymienionych części do BMW nowe będą oczywiście lampy, które otrzymają bardziej zadziorny kształt. Tył zachowa charakterystyczne dla tego modelu kształty, czyli ogromny dyfuzor z czterema końcówkami wydechu. Tuż obok nich znajdą się pionowe odblaski. Nowe będą oczywiście lampy, które otrzymają bardziej smukłą stylistykę. Najważniejszym, choć nie rzucającym się w oczy elementem nowego M5 będzie jednak klapka “wlewu” ładowania

Właśnie tak może wyglądać nowe BMW M5 - bez ogromnych nerek

Nowe M5 będzie hybrydą typu plug-in. Choć jego najważniejszy wyróżnik, czyli silnik V8 pozostanie na swoim miejscu. Podstawowa wersja rozwinie prawdopodobnie około 650 koni, a więc o 15 więcej niż najmocniejsza odsłona obecnej generacji. Możliwe jednak, że BMW pokusi się o wprowadzenie na rynek mocniejszych wersji. Tak ma być w nowym SUVie marki, czyli XM. Mocniejsza odmiana tego modelu ma rozwinąć nawet 750 koni mechanicznych, korzystając z identycznego układu hybrydowego. Co ciekawe, w gamie nowego M5 ma pojawić się także odmiana Touring, podobnie jak w modelu M3. Nowej generacji M5 możemy spodziewać się już w 2024 roku. Im bliżej tego terminu, tym będziemy wiedzieć więcej na temat nowego modelu marki.

Render: Kolesa.ru

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *