Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Historie na temat Nissana Silvia S16 są tworzone od momentu zakończenia produkcji S15, czyli mniej więcej 2002 roku albo nawet i wcześniej. Jak wygląda to dziś?

Myślę, że nie trzeba nikomu przedstawiać Nissana Sivlia. To auto zajmuje już kultową pozycję w motoryzacyjnym świecie, głównie za sprawą łatwości modyfikacji i startów w wyścigach. Niejednokrotnie mogliśmy zobaczyć Nissana Silvia podczas zawodów drifterskich, ale najsmutniejszy jest fakt, że produkcja zakończyła się w 2002 roku. Od tamtego czasu w temacie następcy cisza po stronie producenta, chociaż fanowskich wyobrażeń jest od groma. Teraz pojawiła się kolejna wizja, której autorem jest Igor Sydoryk, projektant Łady. Ciekawe tylko dlaczego nowe Łady nie wyglądają jak ten koncept?

Nissana Silvia

Ogólnie w samym projekcie widać, że połączono ze sobą klasyczną formę Nissana Silvia S15, dodano kilka nawiązań do poprzedników i to wszystko przypieczętowano elementami z Nissana GT-R R35. Brzmi ciekawie? I tak właśnie ma być. Niska sylwetka, prosta linia i ostre kształty – tak prezentuje się „Vision GT”. Jeśli pytacie czy jest możliwe, aby Nissan przywrócił serię S czy jakikolwiek inny samochód w tym stylu to odpowiadamy NIE. Nie jest ważne czy wyglądałby on tak jak ten koncept czy też całkiem inaczej – taki zabieg reaktywacji Silvii jest po prostu niemożliwy z punktu widzenia finansowego i sprzedażowego – niestety, pieniądze i ekologią na czele.

Nissana Silvia

Ogólnie sytuacja Nissana nie jest za wesoła, o czym świadczy możliwość wycofania z Europy. Taki fakt smuci, bo czekaliśmy (i nadal czekamy) na następcę 370Z oraz rozwinięcie modelu GT-R. Nowy Nissan 400Z ma zadebiutować w przyszłym roku, ale szanse na europejską premierę są dosyć nikłe. Szkoda, bo to marka z potencjałem i długą historią. Może jednak przyjdzie jeszcze dobry czas dla Nissana i zobaczymy ponownie sportowe modele z charakterem pochodzące z kraju kwitnącej wiśni.

Nissana Silvia

Foto. Igora Sidorika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *