Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

ID.3 ma być autem dla przeciętnego kierowcy, ale może warto stworzyć wersję kombi dla bardziej wymagających klientów Volkswagena?

Temat samochodów elektrycznych przewija się wszędzie i ciężko, żeby ktoś o nich nie słyszał. Jeśli pamiętacie historię Golfa to możecie sobie przypomnieć, że wchodził na rynek jako “auto dla ludu”, a nowy ID.3 ma dokładnie taką samą ideę. Ma być tani, użyteczny i przyjazny ludziom. Sam podchodziłem sceptycznie do tego modelu, jednak po bliższym spotkaniu podczas premiery jakoś się polubiliśmy, choć mój stosunek do elektryków większej poprawie nie uległ. Teraz w sieci pojawiły się ciekawe rendery, które przedstawiają ID.3 Wagon, czyli po prostu kombi. Mówcie co chcecie, ale to jest dopiero praktyczne i użyteczne auto, a jak do tego wygląd, szczególnie z tyłu.

Oczywiście auto nigdy nie powstanie, bo Volkswagen nie ma w planach tworzenia dłuższej wersji ID.3, przynajmniej na razie, ale spójrzcie tylko na te kształty. Czyż nie jest ładne? Sam nie należę do grona wielkich fanów elektryków, bo mam nieco inne poglądy na ten temat, ale to chyba pierwszy elektryk, który mi się podoba i jest użyteczny. Kiedyś usłyszałem argument, ze kombi jest bezsensu, za dużo pali w mieście. Proszę bardzo, ID.3 Wagon nie spala ani grama benzyny, czyli problem rozwiązany. W całej sylwetce widać trochę Passata, ale linia nadwozia jest bardzo opływowa i aż ciężko oderwać wzrok. Wielkie gratulacje dla Kleber Silva, który te rendery przygotował.

Obecnie Volkswagen produkuje ID.3 w swojej podstawowej wersji, choć były doniesienia, że produkcja jest opóźniona i terminy dostaw przesunęły się nawet o kilka tygodni. Teraz wszystko wraca powoli do normy, a opóźnienia nie powinny nikogo dziwić, spójrzcie na Teslę i Model 3. Producent nie zwalania tempa i pokazuje coraz to nowe koncepty, a do tego aktywność w sferze testowania konstrukcji elektrycznych jest ogromna. W najbliższym czasie swoją premierę będzie miał ID.4, który będzie SUV’em. Szkoda, że producenci nawet w przypadku elektryków idą w stronę SUV’ów aniżeli w stronę równie praktycznych kombi, bo taki ID.3 Wagon prezentuje się świetnie.

Foto. Kleber Silva

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *