Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Przy tak postępującej technologii należy się śpieszyć z zakupem aut elektrycznych, bo może się okazać, że za 2-3 lata, elektryczny Passat będzie codziennością

Volkswagen w swojej obecnej ofercie ma co najmniej 3 modele, które okazały się hitem na skalę światową i produkowane są od co najmniej 45 lat. Mowa o modelach Passat, Golf oraz Transporter – te trzy modele zna każdy, bo stały się one znakiem rozpoznawczym marki Volkswagen. Teraz jednak, gdy przyszłość opiera się na samochodach elektrycznych powstaje pytanie – co dalej z tymi samochodami? Czy utrzymają obecną formę? Właśnie w kwestii przyszłości modelu Passat pojawiły się nowe możliwości i pomysły jak auto unowocześnić oraz sprawić by było bardziej przyszłościowe. Jeśli martwicie się, że nie usłyszycie już dźwięku silnika w popularnym kombi/sedanie to mam dla was złe wieści – tak może się wkrótce stać i to szybciej niż myślimy.

Jeśli ktoś produkuje ten sam model od ponad 40 lat to może dojść do sytuacji, gdy możliwości jego ewolucji i unowocześniania po prostu się wyczerpują. Johan de Nysschen, szef Volkswagen America, w wywiadzie dla magazynu Roadshow powiedział, że Passat ma już skończoną swoją żywotność. Nic dziwnego, od ostatnich 10 lat różnice między generacją B7 a B8 są znacznie mniejsze niż miało to miejsce w przypadku jego poprzedników. Widać zresztą, że choć Passat sprzeda się dobrze i jest liderem w swoim segmencie oraz to inni producenci chcą dążyć do jego osiągnięć to popyt na tego typu auta maleje na korzyść SUV’ów. Co zatem można zrobić, aby Passat wniósł na rynek sporą dawkę świeżości i stał się prekursorem nowego trendy, wykorzystując swoją pozycję?

Odpowiedź jest bardzo prosta – stworzyć wersję elektryczną i pozbyć się wszystkich silników spalinowych. Może wydawać się, że to szalona wizja, która zostanie wprowadzona do życia za 10-20 lat, lecz prawda jest taka, że czas Passata jest policzony. Za 2-3 lata zobaczymy następcę, który stanie się elektrykiem i będziemy musieli zaakceptować ten stan rzeczy. Ten termin pokrywa się z datą premiery ID.VIZZION, która ma nastąpić w 2022 roku, a to najbliższy koncept do obecnego Passata. Miejmy nadzieję, że z ID.3 Volkswagen wyciągnie wnioski, usprawni swoją technologię i stworzy auto na miarę XXI wieku, tak jak powinien dziś wyglądać samochód elektryczny.

Foto. materiały prasowe

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *