Redaktor | Fotograf

Wcześniej w tym roku, Volkswagen zaprezentował koncepcyjny model ID.X, jako sportową odmianę ID.3. Już wtedy mówiło się, że niedługo ujrzymy produkcyjny model GTX. Teraz, podczas targów IAA w Monachium, wszystko się potwierdziło, jednak do oficjalnej premiery pozostało jeszcze trochę czasu.

Volkswagen ma bardzo bogatą historię tworzenia sportowych wersji swoich modeli. Najbardziej legendarne są oczywiście odmiany GTI, jednak teraz zbliża się ich kres. Wszystko przez to, że już w 2035 roku, spalinowe modele zupełnie znikną z oferty Volkswagena. Jednocześnie, już teraz niemiecka marka ma w swojej ofercie auta elektryczne, a także odmianę sportową. Otrzymała ona nazwę GTX, a wszystko wskazuje na to, że teraz tak będą nazywać się wszystkie hot wersje elektrycznych modeli. Nie inaczej będzie w przypadku modelu ID.3, którego sportowa odmiana została właśnie potwierdzona.

Volkswagen ID.3 GTX nadejdzie jako hot wersja kompaktowego modelu

Wcześniej w tym roku, Volkswagen pokazał nam model koncepcyjny ID.X, który faktycznie był zapowiedzią ostrzejszej wersji ID.3. Teraz, na targach w Monachium, Ralf Brandstatter, CEO Volkswagena, potwierdził, że taki model już niedługo trafi do gamy modelu. Możemy się domyślać, że napęd będzie tożsamy z tym znanym już z ID.4 GTX. Moc będzie więc prawdopodobnie mniejsza o około 30 koni mechanicznych niż w aucie koncepcyjnym, jednak nadal wystarczająca. ID.3 GTX powinien rozwinąć więc aż 298 koni mechanicznych. Napęd trafi na wszystkie 4 koła, więc przyspieszenie zwłaszcza do setki powinno być naprawdę dobre, a na pewno lepsze niż w dużo cięższym ID.4.

ID.X był także sporo lżejszy od zwykłej odmiany ID.3, jednak nie wiadomo, czy możemy się spodziewać takiej redukcji wagi także w produkcyjnym GTX. Prawdopodobnie do seryjnej odmiany nie trafi Drift Mode, który został przedstawiony w modelu koncepcyjnym. Niestety, sportowa wersja ID.3 nie zostanie zaprezentowana jeszcze w tym roku. Będziemy musieli poczekać minimum do 2022 roku. Z pewnością jednak będzie warto. ID.3 GTX może być jednym z najciekawszych wersji w swoim segmencie.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *