Redaktor | Fotograf

Auta elektryczne są obecnie na topie. Nic więc dziwnego, że są także w obszarze zainteresowania tunerów. Manhart właśnie pokazał swoją propozycję tuningu dla Tesli Model 3 Performance. Poza dodatkowymi smaczkami stylistycznymi, zwiększono także moc elektrycznego samochodu.

Manhart jest znany z szerokiej gamy oferowanych przez siebie pakietów. Specjalizuje się on w niemieckich markach, jednak czasem pokazuje także pakiety dla innych producentów. Tak jest właśnie w tym przypadku. Tym razem jest dość nietypowo, ponieważ tuner zaprezentował swoją propozycje tuningu Tesli Model 3 w odmianie Performance. Co ciekawe, zmiany nie będą jedynie stylistycznie. Manhart nieco obniżył Teslę, a także zwiększył jej moc. Elektryczny samochód dzięki temu zyskał jeszcze więcej sportowego charakteru, a jednocześnie jest nieco szybszy.

Tesla Model 3 Performance po tuningu Manharta - styl i dodatkowa moc

Z zewnątrz głównymi zmianami są charakterystyczny szaro-czerwony pas Manharta ciągnący się przez całą maskę, kilka czerwonych dodatków, kontrastujących do czarnego lakieru, a także ciekawa naklejka na grillu, o wzorze plastra miodu. W dolnej części zderzaka pojawiła się też dokładka wykonana oczywiście z włókna węglowego. Przyciemniono także szyby, dzięki czemu całość wygląda bardziej agresywnie. Koła także zostały zmodyfikowane. Mają teraz rozmiar 21 cali. Trzeba przyznać, że Tesla po tuningu nabrała nieco bardziej sportowego charakteru.

Tesla Model 3 Performance po tuningu Manharta - styl i dodatkowa moc

Z kwestii technicznych, dzięki sprężynom H&R nieco obniżono zawieszenie, co ma także poprawić prowadzenie auta. Co ciekawe, Manhart zdecydował się również na podniesienie mocy, co póki co jest rzadkością w przypadku tuningu aut elektrycznych. Dzięki instalacji powerboxa MHTronik, z dwóch silników wyciśnięto moc aż 550 koni, co oznacza przyrost na poziomie 40 koni mechanicznych. Moment obrotowy wynosi teraz 720 niutonometrów, czyli o 60 więcej niż w zwykłej Tesli Model 3 Performance. Niestety, za to wszystko przyjdzie sporo zapłacić. Gotowa Tesla od Manharta kosztuje aż 74 900 euro, czyli o 20 tysięcy więcej niż zwykły Model 3 Performance. Pakiet jest więc dość drogi, zwłaszcza patrząc na zakres zmian dokonany przez tunera.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *