Vips

Vips i Lawson wylądowali w ekipie Hitech jako kierowcy na sezon 2021 w F2. Natomiast Jehan Daruvala przedłużył współpracę z ekipą Carlin.

Zespół Hitech Grand Prix ogłosił nowy skład w F2 na sezon 2021. Są to Juri Vips i Liam Lawson. Kierowcy są dobrze znani tej ekipie, ponieważ ścigali się dla nich w poprzednich latach w F3. Liam Lawson w poprzednim sezonie skończył na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej F3. Nowo Zelandczyk wygrał trzy wyścigi. Warto podkreślić, że Lawson w tym sezonie będzie się ścigać dodatkowo w DTM razem z Alexem Albonem.

Liam Lawson

Jestem podekscytowany tym, że będę ścigał się w tym roku w F2 z ekipą Hitech. Po dwóch latach spędzonych w Formule 3 czuję się przygotowany do bycia w tych mistrzostwach i wykonywania dobrej pracy dla zespołu. Wiele się nauczyłem podczas testu F2 w Bahrajnie z zespołem Hitech i dobrze czułem maszynę. Zdecydowanie jest jeszcze wiele do nauczenia się, więc nie mogę się doczekać wyzwania, które przed nami stoi.

Liam Lawson

Juri Vips także bardzo dobrze spisywał się w F3 dla ekipy Hitech. W sezonie 2019 zajął czwarte miejsce. Zwyciężył też trzy razy. W poprzednim sezonie zastąpił kontuzjowanego Seana Gelaela w ekipie DAMS. Estończyk stanął raz na podium na torze Mugello.

Vips

Naprawdę nie mogę się doczekać ponownej współpracy z zespołem Hitech. Sezon 2019 był dla nas całkiem dobry w F3, ale mamy razem kilka niedokończonych spraw. Mieli wspaniały sezon w swoim pierwszym roku w F2 i jestem pewien, że będziemy w stanie walczyć o tytuł w tym sezonie!

Juri Vips

Dziś także Carlin ogłosił, że Jehan Daruvala zostaje w zespole na sezon 2021. Hindus miał całkiem dobry debiutancki sezon w F2. W pierwszych rundach nie mógł się do końca odnaleźć, ale z rundy na rundę było coraz lepiej. Końcówka sezonu w Bahrajnie była bardzo dobra w wykonaniu Daruvali. W niezłej formie Hindus był także podczas posezonowych testów.

Jehan Daruvala

Jestem bardzo podekscytowany kontynuowaniem współpracy w F2 z ekipą Carlin w 2021 roku. W zeszłym roku poczyniliśmy duże postępy i pokonaliśmy kilka problemów, aby stać się naprawdę mocni. Wspaniale było zakończyć sezon na tak wysokim poziomie moim pierwszym zwycięstwem w F2.

Jehan Daruvala

Foto. materiały prasowe serii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *