Vincent Abril

Miłośnik motoryzacji i motorsportu. Staram się cieszyć pasją na różne sposoby - od dziennikarstwa, przez amatorską rywalizację na torze, po konstruowanie bolidów w ramach AGH Racing - zespołu Formuły Student.

Nowa era DTM z samochodami GT3 rozpoczęła się na torze Monza. Pierwsze kwalifikacje sezonu wygrał Vincent Abril w Mercedesie teamu HRT.

Sezon DTM 2021 wreszcie się rozpoczął. Pierwsze kwalifikacje w roku rozegrano na torze Monza. Tegoroczny sezon odbywa się pod znakiem rewolucji w serii. Po raz pierwszy w historii DTM wykorzystano bowiem samochody klasy GT3. Na kartach nowej ery serii zapisał się Vincent Abril. Zgarnął on bowiem pierwsze pole position w nowej dla Niemieckich Mistrzostw Samochodów Turystycznych klasie pojazdów.

Vincent Abril

Kwalifikacje rozpoczęły się punktualnie o 10:30. Sesja niemal przez cały czas zdominowana była przez kierowców zespołów wystawiających Mercedesy. W sumie aż cztery pierwsze pozycje startowe okupowane są przez modele AMG GT3. Ostatecznie najszybsze okrążenie wykręcił Vincent Abril z zespołu HRT. Kilka minut przed końcem sesji kwalifikacyjnej na tor wyjechał Daniel Juncadella. Hiszpanowi po rozgrzaniu opon udało się jednak wykręcić dobre kółko. Wystarczyło ono, aby kierowca Mercedesa zespołu GruppeM uplasował się na drugim miejscu w czasówce. Ostatnią punktowaną pozycję w kwalifikacjach wykręcił Lucas Auer. Austriak z BMW powrócił do Mercedesa w zespole Winward. Za Auerem dzisiejszą sesję czwarty z rzędu AMG GT3, którego prowadził Maximilian Goetz.

Lamborghini

Na chwilę przed zakończeniem czasówki wyjechał również duet zespołu Lamborghini oraz Sheldon Van der Linde. Esteban Muth za kierownicą Huracana GT3 zakończył kwalifikacje na piątej pozycji. Belg był tym samym najszybszym kierowcą, który nie dysponował samochodem producenta ze Stuttgartu.

AlphaTauri

Kolejne miejsca w pierwszej dziesiątce zajęli kolejno Philipp Ellis w Mercedesie, Liam Lawson w Ferrari Red Bulla, Nico Mueller oraz Kelvin van der Linde w Audi oraz Maximilian Buhk w AMG GT3. Pierwszy poza pierwszą dziesiątką uplasował się Mike Rockenfeller w Audi. Za nim zakwalifikowała się najszybsza kobieta w dzisiejszej czasówce, czyli Esmee Hawkey w Lamborghini. Trzynaste miejsce zajął Hindus Arjiun Maini w Mercedesie. Dobrze znany nam z Formuły 1 Alex Albon zakończył kwalifikacje w swoim Ferrari AlphaTauri na P14. Za Tajem uplasowały się wszyscy kierowcy BMW, kolejno Marco Wittmann, Sheldon van der Linde i Timo Glock. Stawkę zamknęły dwa samochody Audi. Przedostatni był Amerykanin Dev Gore, a najwolniejszy czas wykręciła Sophia Floersch.

Foto. materiały prasowe serii

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *