DTM

Miłośnik motoryzacji i motorsportu. Staram się cieszyć pasją na różne sposoby - od dziennikarstwa, przez amatorską rywalizację na torze, po konstruowanie bolidów w ramach AGH Racing - zespołu Formuły Student.

Choć do sezonu DTM zostało już naprawdę niewiele, stawka stale się powiększa. Tym razem potwierdzono udział Esmee Hawkey dla T3 Motorsport.

Pierwszy sezon nowej ery DTM już za rogiem, a stawka nabiera kolorytu. Po 2020 roku, w którym to mieliśmy jedynie pojazdy dwóch marek, liczba producentów na ten moment wzrosła aż trzykrotnie. W taki sposób do Audi i BMW powrócił Mercedes oraz dołączyły nowe dla serii Ferrari, McLaren i Lamborghini. Liczba pojazdów i zawodników stale się jednak powiększa, a wraz z najnowszym ogłoszeniem zwiększyła się również liczebność kobiet w stawce. Do DTM dołącza bowiem Esmee Hawkey, która wraz z ogłoszonym wcześniej Estebanem Muthem reprezentować będzie barwy T3 Motorsport w Lamborghini.

DTM

Omawiana tutaj pochodząca z Wielkiej Brytanii 23-letnia zawodniczka uczestniczyła w pierwszym sezonie mistrzostw W-Series, kończąc sezon na 15. pozycji. Choć nie wydaje się to być najlepszym wynikiem, Esmee kilkukrotnie pokazała, że świetnie radzi sobie za kółkiem samochodów GT. W zeszłorocznym sezonie Porsche Carrera Cup Great Britain w klasie Pro-Am w barwach Team Parker Racing wywalczyła bowiem mistrzostwo. Rok wcześniej z kolei, to jest w 2019, w tej samej serii i klasie ukończyła sezon na trzecim miejscu. Biorąc pod uwagę jej doświadczenia zarówno w samochodach GT Porsche, jak i Ginetty, nowa era DTM wydaje się naturalnym krokiem naprzód.

Nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu. DTM to prestiżowa seria z tak długą historią, że w tym roku start w stawce jest naprawdę ekscytujący. Jestem winna ogromne podziękowania zarówno ROKiT, jak i T3 Motorsport za doprowadzenie do tego. ROKiT po raz kolejny udowodnił, że jest postępową i myślącą przyszłościowo organizacją, która umożliwiła mi zrobienie kolejnego kroku w mojej karierze.

Esmee Hawkey
Lamborghini

Na chwilę obecną w nadciągającym sezonie DTM rywalizować będzie aż 19 pojazdów od pięciu producentów. Na pojedynczych rundach obie liczby zwiększą się o jeden, gdyż polski JP Motorsport wystawiać będzie McLarena 720S GT3. Za jego sterami zasiądzie wówczas były kierowca Jaguara, Red Bulla i HRT w F1, Christian Klien. Sezon rozpocznie się w czasie weekendu 18-20 czerwca i będzie go można śledzić za pomocą platformy DTM Grid.

Foto. materiały prasowe serii

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *