Vincent Abril

Vincent Abril i Luca Stolz okazali się najszybsi w piątkowych treningach przed czwartą rundą sezonu DTM na torze Nurburgring.

Vincent Abril jest dość równym zawodnikiem, więc jego dobra postawa w pierwszym treningu nie była zaskoczeniem. Niespodzianką można było nazwać występ nowej twarzy w padoku, czyli Luci Stolza. W stawce doszło do wielu zmian, ponieważ oprócz zawodnika Toksport WRT na Nurburgringu pojawił się Christopher Hasse, który zastępuje Deva Gore w Audi. Dodatkowo na liście startowej pojawiło się Porsche, w barwach producenta ze Stuttgartu zaprezentował się Michael Ammermueller. W treningach za kierownicą Audi zasiadła gwiazda Grand Prix Europy 2007, czyli Markus Winkelhock. Niemiec zastępuje Sophię Floersch, która w ten weekend pojedzie w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Po 20 latach do DTM powrócił także Hubert Haupt.

DTM

Przebieg FP1

Najlepszy rezultat sesji uzyskał oczywiście Vincent Abril. Kierowca Haupt Racing Team wykręcił czas 1:27.480, o 96 tysięcznych lepszy od drugiego Luci Stolza. Trzecia lokata przypadła kolejnemu debiutantowi, Christopherowi Hasse. Zawodnik Team Rosberg uzyskał wynik o dwie dziesiąte sekundy gorszy od zwycięzcy treningu. Na czwartym miejscu znalazł się Michael Ammermueller w swoim Porsche. Trzykrotny mistrz serii Porsche Supercup o włos pokonał Christiana Kliena z McLarena. Przeciętnie prezentowali się główni faworyci do tytułu. Liam Lawson zakończył sesję na dziewiątym miejscu, Kelvin van der Linde był jedenasty. Trzynasta lokata padła łupem Maximiliana Goetza, a Marco Wittmann był dopiero dwudziesty. Warto również podkreślić, że trening był niezwykle wyrównany, ponieważ aż osiemnastu zawodników zmieściło się w jednej sekundzie.

Vincent Abril na Nurburgringu

Przebieg FP2

W drugim treningu najszybszy okazał się Luca Stolz z czasem 1:27.201. Drugi był jego rodak, Michael Ammermueller z rezultatem o ponad jedną dziesiątą słabszym. Znaczną poprawę zanotował Maximilian Goetz, zamykając podium drugiego treningu. Czwarty lokata padła łupem Lucasa Auera, pierwszą piątkę uzupełnił Christian Klien. Zwycięzca pierwszej sesji treningowej, Vincent Abril, skończył dziewiąty. Ponownie słabiutko pokazała się czołówka mistrzostw. Kelvin van der Linde w drugim treningu uzyskał trzynasty rezultat, a Liam Lawson ustanowił dopiero dziewiętnasty czas. Zwycięzca ostatniego wyścigu, Marco Wittmann, zakończył jazdy na szesnastej lokacie.

Fot. materiały prasowe serii

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *