Kelvin van der Linde wystartuje z Pole Position do pierwszego wyścigu czwartej rundy Deutsche Tourenwagen Masters na torze Nurburgring.

Kelvin van der Linde, pomimo nienajlepszych rezultatów podczas treningów, dzisiaj w trakcie kwalifikacji pojechał najlepiej i zdobył kolejne cenne trzy punkty za Pole Position.

Przebieg kwalifikacji

Zawodnicy od razu wyjechali na tor, jednak pierwsze okrążenie polegało na dogrzaniu opon. Niektórym potrzebne były nawet dwa kółka, kimś takim był chociażby Arjun Maini. Po pierwszych szybkich kółkach na prowizorycznym Pole Position znalazł się Mike Rockenfeller z czasem 1:26.812. Drugi rezultat uzyskał Maximilian Buhk, a trzeci Christopher Haase. Jednak kilkadziesiąt sekund później świetne okrążanie wykonał Kelvin van der Linde. Reprezentant Republiki Południowej Afryki pojechał o sześć dziesiątych sekundy szybciej od Rockenfellera i wskoczył na pierwsze miejsce. Arjun Maini dogrzał już swoje opony i na trzecim okrążeniu wykręcił drugi rezultat. Hindus tracił do kierowcy Audi Abt Sportsline 36 setnych sekundy. Na trzecie miejsce awansował Luca Stolz. Niemiec stracił do Hindusa jedną dziesiątą sekundy.

Minutę później dotychczasowy lider uzyskał czas o jeszcze jedną dziesiątą sekundy szybszy. Inni zawodnicy także się poprawili. Przed Mainim znaleźli się Stolz i Philip Ellis. Po kolejnych dwóch minutach świetne okrążenie pokonał Maximilian Goetz, zawodnik Haupt Racing Team wskoczył na drugie miejsce, jednak jego strata do lidera wynosiła trzy i pół dziesiątej sekundy.

Kelvin van der Linde

Na dziesięć minut przed końcem kwalifikacji sytuacja wyglądała następująco: za kierowcą Audi znalazło się aż pięć Mercedesów. Poczynając od Maximiliana Goetza, następnie za Niemcem plasowali się Stolz, Ellis, Maini i kolega z zespołu Goetza, Vincent Abril. Na siódmym miejscu znajdował się Liam Lawson, na dziewiątym miejscu znalazł się jego kolega z rodziny Red Bulla, Alex Albon. Między tymi zawodnikami znajdował się Mike Rockenfeller. Pierwszą dziesiątkę zamykał Nico Mueller.

Na siedem minut przed końcem kwalifikacji wszyscy zawodnicy znaleźli się już na torze. Ostatecznie poprawili się Philip Ellis, Marco Wittmann, Dani Juncadella i Luca Stolz. Ta wymieniona czwórka zajęła miejsca od drugiego po piąte. Maximilian Goetz pomimo fioletowego ostatniego sektora zakończył zmagania na szóstej pozycji. Wyżej awansowali także Maximilian Buhk, Christopher Haase i Esteban Muth. Dość słabo zaprezentował się w kwalifikacjach Michael Ammermueller. Niemiec uzyskał dopiero dwudziesty rezultat.

Foto. materiały prasowe serii

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *