Miłośnik motoryzacji i motorsportu. Staram się cieszyć pasją na różne sposoby - od dziennikarstwa, przez amatorską rywalizację na torze, po konstruowanie bolidów w ramach AGH Racing - zespołu Formuły Student.

SVC ponownie we współpracy Toyota Chodzeń wystawią Suprę GT4. Tym razem duet Antoni Chodzeń – Patrick Zamparini wystartują w GT Cup Open.

“Polską Suprę GT4” wkrótce czeka drugi sezon sportowej rywalizacji. Toyota Chodzeń przy współpracy z SVC Sport Management ponownie wystawi swoją wyścigówkę w duecie Antoni Chodzeń – Patrick Zamparini. Tym razem jednak nie będzie to GT4 European Cup, a GT Cup Open Europe.

Toyota Chodzeń

Sezon 2021 dla Grupy Chodzeń i SVC Sport Management odbył się pod znakiem debiutu Supry GT4. Wcześniej wystawiali oni Maserati GT4, które na dzisiejsze czasy jest już naprawdę wiekową konstrukcją. Przejście na nowszą platformę dla Grupy Chodzeń nie obyło się jednak bez problemów. Ostatecznie jednak sezon zakończyli solidnymi występami, zgarniając nawet dwa podia na Nurburgringu.

Na Sezon 2022 dołączyli oni do GT Cup Open Europe. Jest to seria dość świeża, bo jej inauguracyjny sezon odbył się w 2019 roku, powstając jako mistrzostwa towarzyszące International GT Open. Skupia się ona na samochodach klasy GT4 oraz samochodach z serii producentów, takich jak Lamborghini Super Trofeo czy Porsche Super Cup. Na każdą rundę przypadają dwa wyścigi po 55 minut poprzedzone oddzielnymi kwalifikacjami. Pit stopy ograniczają się jedynie do zmiany kierowców, a wymiana opon jest dozwolona jedynie w przypadku ich uszkodzeń.

Toyota GR Supra GT4 oparta jest o drogową wersję tego modelu, zmodyfikowaną następnie przez niemiecki oddział Toyota Gazoo Racing Europe GMBH. Pod maską znajduje się ta sama trzylitrowa turbodoładowana rzędowa szóstka o oznaczeniu B58. Na potrzeby motorsportowe została ona jednak wzmocniona do 430 koni mechanicznych. Ponadto sam pojazd przeszedł kurację odchudzającą, zrzucając względem drogowej wersji aż 180kg, schodząc z masą do poziomu 1350 kilogramów.

Toyota GR Supra GT4

Zespół na początku tego tygodnia zaliczył shakedown na torze Cremona Circuit we Włoszech. Już teraz znajdują się jednak we Francji, bo w ten weekend na torze Le Castellet rozpocznie się inauguracja sezonu GT Cup Open Europe. Kolejne rundy odbędą się kolejno na Spa, Hungaroringu, Monzy, z finałem w Barcelonie.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *