Redaktor | Fotograf

Mały SUV, o nazwie Skoda Kushaq, będzie oferowany jedynie w Indiach. Skoda lubi zapowiadać modele w oryginalny sposób. Tym razem zaprezentowano go na szkicach designerów.

Skoda kontynuuje rozszerzanie swojej gamy Crossoverów i SUV’ów. W ostatnim czasie, marka koncentruje się na premierach nowych modeli właśnie w segmentach mniejszych i większych SUV’ów. Teraz przyszedł czas na auto produkowane jedynie na rynek indyjski. Większość części do auta ma być zresztą produkowanych właśnie tam. Bez wątpienia, ten rynek będzie niezwykle ważny dla wielu producentów, ponieważ Crossovery stają się w Indiach bardzo popularne. Nie ma się co dziwić, słabo rozwinięta infrastruktura skłania wręcz do używania wyższych samochodów i tutaj pojawia się Skoda Kushaq.

Skoda Kushaq

Według szkiców producenta, Kushaq ma być całkiem podobny do pozostałych modeli marki. Charakterystyczny grill, wraz z podzielonymi światłami z przodu sprawią, że od razu poznamy z jakim producentem mamy do czynienia. Również z tyłu zobaczymy typowe dla Skody światła, podobne do tych z nowej Octavii, a sam Kushaq dzięki ogromnym felgom wygląda wręcz bojowo. Jest on też dość wysoko osadzony, dzięki czemu prezentuje postawę samochodu terenowego.

Skoda Kushaq

Jednak nie wskazują na to szczegóły techniczne dotyczące nowego modelu. Pod maską znajdziemy jednostki 1.0 TSI i 1.5 TSI. Napęd trafi jedynie na przednią oś za pośrednictwem 6-biegowego manuala lub automatu, a w przypadku mocniejszego silnika 7-biegowego DSG. Nie ma się jednak co dziwić, samochód ma być przede wszystkim tani, co dla tego rynku jest ważne. Kushaq będzie oparty na platformie MQB A0.

Rynki azjatyckie rządzą się swoimi prawami. Znajdziemy tam auta znacznie odstające od tych znanych nam z Europy. Sama Skoda ma tam w ofercie również nieco inne modele. W gamie znajdziemy między innymi odmiany Coupe SUV’ów, czyli Kamiq GT i Kodiaq GT. Nie ma się jednak co dziwić, takie auta są tam bardzo popularne. W Indiach dominują małe SUV’y, przez co również Renault zaoferował tam swój najnowszy model, czyli Kigera.

Szkice: materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *