Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Zupełnie nowa Skoda Fabia ma się ukazać już na początku 2021 roku, a zakamuflowane egzemplarze jeżdżą właśnie po czeskich drogach

Kilka dni temu pisaliśmy, że CEO Skody zapowiedział oficjalnie pojawienie się nowej Fabii w 2021 roku. Dowiedzieliśmy się też wtedy, że nowa Skoda Fabia będzie dostępna w wersji kombi, co powinno ucieszyć wszystkie osoby poszukujące tanie i przestronne auto z oszczędnymi silnikami. Teraz jednak w sieci pojawiły się zdjęcia zakamuflowanego egzemplarza, przyłapanego na autostradzie D11 w Czechach. Jak donosi Portál Řidiče, samochody testowe były dwa i zdaje się, że były to już wersje kompletne, które mimo wszystko wyposażono w bardzo obfity kamuflaż. Czego zatem możemy spodziewać się po nowej generacji taniego modelu Skody?

Skoda Fabia

Na pewno auto będzie bazować na płycie MQB A0, która jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż obecnie stosowane PQ26. Na nowym MQB bazuje między innymi najnowsze Polo, Skoda Skala czy nawet Audi A1. Platforma pozwala na większą mobilność dla producenta, a przy okazji wiemy, jakie silniki znajdą się pod maską. Na pewno będą to jednostki 3-cylindrowe o oznaczeniu TSI oraz eTSI. Te pierwsze to prawdopodobnie klasycznie 1.0 110 KM oraz 1.5 150 KM, ale możemy spodziewać się, że Skoda uraczy nas jeszcze jednostka 1.0 90 KM, bo ten też silnik zawitał do nowego Leona w bazowej konfiguracji. Oprócz tego pojawią się silniki ze wspomaganiem elektrycznym, czyli eTSI i tutaj mówimy o jednostkach 1.5 150 KM, ale niewykluczone, że będzie to również wariant 130 KM.

Skoda Fabia

Wizualne zmiany teraz ciężko określić, ale to co zdradza kamuflaż, to na pewno ostrzejsze kształty w tylnej sekcji, światła na wzór tych z przedliftingowej Octavii poprzedniej generacji oraz szerszy słupek C. W związku z tym szerszym słupkiem C, domyślamy się, że cały samochód będzie nieco dłuższy od poprzednika, co powinno pozytywnie wpłynąć na ilość miejsca w środku, szczególnie w tylnej przestrzeni dla pasażerów. Premiery spodziewamy się w pierwszym kwartale 2021 roku, chociaż wersja kombi ma ukazać się nieco później. Rywalami dla Skody Fabia są między innymi Volkswagen Polo czy Peugeot 208, a tutaj czeski produkt może wygrywać ceną, o ile ta dalej będzie na niskim poziomie, jak nas przyzwyczajono.

Foto. Portál Řidiče

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *