Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Spodziewalibyście się Volkswagena w fabryce SEAT’a? My też nie, a tak się okazuje, że pojawił się ona na oficjalnych zdjęciach prasowych producenta

Czy przeglądając sobie informacje prasowe spodziewałbyś się, że zobaczysz tam zdjęcie szpiegowskie? Raczej nie, ale teraz doszło do dosyć dziwnej sytuacji. Wczoraj SEAT opublikował notatkę prasową na temat swojej modernizacji fabryki za ponad 30 milionów euro, w której testowane będą układy napędowe. Jest to duży plus dla hiszpańskiego producenta będącego pod ręką Volkswagena, ale w zasadzie nie ma w tym żadnych emocji i zapewne wiele osób ominęło tą informację szerokim łukiem. To był błąd, bo ta informacja prasowa zawierała również całkiem sporo zdjęć z fabryki i widać na nich m.in. CUPRA Formentora, SEAT’a Arona oraz wiele innych samochodów. Okazuje się, że jednym z nich jest Volkswagen. Jak to możliwe?

Volkswagena

Na zdjęciu widzimy tajemniczego Volkswagena w obfitym kamuflażu, który jest testowany na jednym ze stanowisk. Wiemy, że jest to SUV i przypomina on SMV Concept. To auto jest już legendą w sieci, bo od 3 lat mówi się o nim ciągle jako o następcy dla Tourana i Golfa Sportsvana, ale nie wiadomo w zasadzie żadnych szczegółów. Na chiński rynek przygotowano model Talagon i faktycznie, to co widzimy na zdjęciu jest nieco podobne, ale ciężko określić jakieś szczegółowe informacje dotyczące wyglądu czy też specyfiki auta. Co ciekawe, pojazd ma niemieckie tablice rejestracyjne, więc raczej nie znalazł się tam przypadkiem. Pytanie po co to auto zostało pokazane na zdjęciu?

Volkswagena

Być może Seat, a raczej grupa Volkswagen, chciała pokazać, że ich fabryki są tworzone dla dobra całej grupy, a nie tylko jednej marki? Być może celowo postawiono to auto tam, żeby niektórzy zorientowali się o jego istnieniu i w ten sposób Volkswagen sam podkręca atmosferę wokół planowanego auta oraz daje do zrozumienia, że premiera lub dokładniejsze informacje poznamy już wkrótce? Nie znamy zamiarów Volkswagena, ale nie zdziwilibyśmy się, jakby ogłoszono za kilka dni, że pojawi się w 2021 roku zupełnie nowy SUV. Plotki o tym aucie i tak nasiliły się w tym roku za sprawą wielu zakamuflowanych egzemplarzy, które wyglądały bardzo podobnie, więc coś w grupie Volkswagena się szykuje.

CUPRA Formentor

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *